MSP: Sprzedaż 100 proc. udziałów spółki Polskie LNG dla Gaz-Systemu
W czwartek w resorcie odbyły się rozmowy między Polskim Górnictwem Naftowym i Gazownictwem a firmą Gaz-System na temat przejęcia budowy terminala LNG w Świnoujściu. 19 sierpnia rząd zobowiązał ministra skarbu do doprowadzenia do przejęcia przez Gaz- System udziałów w spółce, która ma zbudować terminal.
Gaz-System jest w 100 proc. własnością Skarbu Państwa. Giełdowy PGNiG jest właścicielem spółki Polskie LNG.