MSP: Bogdanka może wejść na GPW na początku 2009 r.
fot: PAP/Bartłomiej Zborowski
fot: PAP/Bartłomiej Zborowski
- Bierzemy pod uwagę możliwość przesunięcia debiutu Bogdanki z końca tego roku na początek przyszłego - poinformował.
Wcześniej informowano, że kopalnia węgla Bogdanka planuje złożyć prospekt do KNF w październiku.
Wiceminister skarbu Krzysztof Żuk mówił wówczas, że planowane jest podwyższenie kapitału spółki o ok. 30 proc., a z emisji akcji spółka ma uzyskać od 300 do ponad 600 mln zł.