Modernizacja koksowni Radlin
Na remont, przebudowę i unowocześnienie koksowni Radlin, która wchodzi w skład Kombinatu Koksochemicznego Zabrze, przeznaczono w drugim etapie modernizacji kwotę 480 mln zł.
Wybudowanie instalacji odsiarczania gazu w Koksowni Radlin pozwoliło na eliminację dwutlenku siarki z kominów baterii koksowniczych w ilości ok. 80-90 proc.
Uruchomienie w 1995 r. biologicznej oczyszczalni ścieków pozwoliło na zamknięcie wszystkich obiegów wodnych w zakładzie. Dzisiaj Koksownia Radlin eksploatuje dwie baterie koksownicze typu PTU - 57 oraz posiada jedną z najnowocześniejszych w Europie instalacji do odsiarczania gazu koksowniczego.
Czytej też:
Radlin: Nowa bateria produkuje już koks