Ministerstwo Skarbu pozytywnie o debiucie Enei
- Od sześciu miesięcy w całej Europie nie było takiego debiutu. Dziś byliśmy tym okienkiem, które było obserwowane przez międzynarodowe rynki - powiedział Maciej Wewiór, rzecznik MSP. - Obecność Enei na giełdzie pokazuje, że inwestorzy są zainteresowani naszymi spółkami energetycznymi.
Dlatego resort skarbu podtrzymuje ambitne plany prywatyzacji sektora energetycznego. W przyszłym roku chce sprzedać około 60-procentowy pakiet akcji Enei, co zakończy jej prywatyzację.