Międzynarodowe Spotkania Orkiestr Dętych w Gorzowie Wielkopolskim
fot: gorzow.pl
fot: gorzow.pl
Następnie na placu Grunwaldzkim wspólnie wykonano dwa marsze: Alte Kameraden oraz Krakowiak. Zebrana licznie publiczność miała również okazję zobaczyć muzyków podczas przemarszu ulicami Gorzowa. Kolejny dzień muzycznych zmagań to już miejski amfiteatr i półgodzinne prezentacje konkursowe wszystkich orkiestr.
Zagrały: Gorzowska Orkiestra Dęta, Orkiestra Dęta KWB Konin S.A. w Kleczewie, Orkiestra Dęta „Gród Nad Prosną” z Kalisza, Młodzieżowa Orkiestra Dęta Kleinmachnow z Niemiec, Grodziska Orkiestra Dęta, Orkiestra Dęta przy OSP Gorzów-Siedlice, Orkiestra Dęta „Zastal” z Zielonej Góry.
Konkursowe jury najwyżej oceniło Orkiestrę Dętą KWB Konin, uznając ją za najlepszą orkiestrę festiwalu Alte Kameraden. Nagrodę za przemarsz otrzymała orkiestra z Grodziska Wielkopolskiego. Wyróżniono również młodzieżową orkiestrę z Niemiec. Na finał orkiestry wykonały wspólnie dwa utwory, kończąc tym samym tegoroczne Spotkania Orkiestr w Gorzowie.