Miasteczko Śląskie ma nowego szefa

Nowym prezesem Huty Cynku \"Miasteczko Śląskie\" został Tadeusz Kosek. Został powołany w miniony weekend, ale obejmie stanowisko dopiero z początkiem stycznia.

50-letni Tadeusz Kosek był wcześniej m.in. wiceprezesem Jastrzębskiej Spółki Węglowej i dyrektorem biura logistyki w Kompanii Węglowej.
Tadeusz Kosek z branżą węglową związany jest od 25 lat. Większą część czasu przepracował na stanowiskach kierowniczych i dyrektorskich, związanych z zarządzaniem, ekonomią i finansami. Zajmował się także sprawami nadzoru właścicielskiego restrukturyzacji.
Z wykształcenia jest ekonomistą. Ukończył ekonomikę i organizację produkcji na katowickiej Akademii Ekonomicznej, oraz dwa kierunki podyplomowe w Kolegium Zarządzania przy AE w Katowicach - zarządzanie oraz rachunkowość. Posiada świadectwo kwalifikacyjne do prowadzenia ksiąg rachunkowych. Studiuje w Kolegium Zarządzania tej samej uczelni kierunek menadżera logistyki.
Ma żonę i dwie dorosłe córki.
Uprawia sporty, od 30 lat jest czynnym płetwonurkiem. Specjalizuje się też w podwodnych zdjęciach.


MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Rozmowa netTG.pl - odcinek 49 - Jarosław Wieszołek, prezes SRK: Ile terenów po kopalniach przekazano gminom?

Rozmawiamy o tym, jak SRK przekazuje samorządom tereny po kopalniach pod inwestycje publiczne, a przedsiębiorcom udostępnia kolejne działki, i co dzieje się z hałdami będącymi od lat problemem dla mieszkańców.Z prezesem Spółki Restrukturyzacji Kopalń Jarosławem Wieszołkiem rozmawiamy o przekazywaniu samorządom terenów po kopalniach, ofercie SRK dla biznesu i rekultywacji śląskich hałd. 

Hennig-Kloska: Przygotowujemy projekt ustawy, który ma dać ulgę podatkową klasie średniej

Piszemy projekt ustawy, który ma dać trochę ulgi klasie średniej, najbardziej dociążonej podatkami - powiedziała w środę minister klimatu i środowiska Paulina Hennig-Kloska.

Słabną nadzieje na szybkie rozwiązanie konfliktu na Bliskim Wschodzie

Ceny gazu w Europie rosną po zniżkach we wtorek. Na rynkach słabną nadzieje na szybkie rozwiązanie konfliktu na Bliskim Wschodzie - informują maklerzy.

Fundusz naftowy nigdy nie był tak bogaty

Norweski fundusz naftowy SPF nigdy nie był tak bogaty. Na koniec czerwca 2026 r. wartość największego na świecie państwowego funduszu majątkowego osiągnęła rekordowe 2,28 bln dol. W pierwszym półroczu zarobił około 176,3 mld dol. - podał w środę zarządzający nim Nicolai Tangen.