MG: Podwyżki cen energii konieczne, ale rozłożone w czasie
fot: Krystian Krawczyk
Prąd dla przemysłu i instytucji tanieje w Tauronie o 10 proc. niż na poczatku roku
fot: Krystian Krawczyk
- Jest racjonalna potrzeba znaczących podwyżek cen energii jednak rozłożonych w czasie. Musimy mieć świadomość, że są trudności zarówno w górnictwie, jak i wieloletnie zaniedbania inwestycyjne w energetyce. Jedną podwyżką nie naprawimy sytuacji - powiedziała.
- URE musi ocenić strukturę obecnych wniosków taryfowych. Dołożymy wszelkich starań ze strony MG, aby te podwyżki były w racjonalnych granicach - dodała.
Firmy energetyczne chcą podwyższenia cen energii w przyszłym roku od 41 do nawet 62 proc.
Obecne taryfy energetyczne obowiązują do końca grudnia. Żeby nowe taryfy mogły obowiązywać od 1 stycznia, URE musi opublikować decyzję o nich najpóźniej 14 dni przed tym terminem.