Medale dla pracowników nadzoru górniczego
W imieniu głowy państwa Bożena Borys-Szopa 19 pracowników nadzoru górniczego odznaczyła Medalami Za Długoletnią Służbę. 24 osoby wyróżniono odznakami honorowymi Zasłużony dla Górnictwa RP, a 14 pracownikom nadano stopnie Generalnego Dyrektora I, II lub III stopnia.
- Największym problemem jest dzisiaj brak doświadczonych pracowników z odpowiednimi kwalifikacjami i osób dozoru, a także nie zawsze zadowalająca jakość usług świadczonych przez podmioty zewnętrzne, którym często powierzane są bardzo specjalistyczne prace w ruchu zakładu górniczego. Zbyt często w mijającym roku bezpośrednimi przyczynami wypadków w górnictwie były błędy ludzkie, takie jak niewłaściwa realizacja profilaktyki zagrożeń, nieprawidłowa organizacja pracy, pośpiech i rutyna, obsługa maszyn i urządzeń przez osoby o niewłaściwych kwalifikacjach, łamanie zasad ustalonych w regulaminach - podkreślał Piotr Litwa, prezes WUG.
Podczas uroczystości przekazano Okręgowemu Urzędowi Górniczemu w Lublinie certyfikat zarządzania jakością.
W galerii: Barbórka w Wyższym Urzędzie Górniczym (zdjęcia: Jolanta Talarczyk)