Magazyn PGG: o dobrych wynikach spółki i dronie w Sośnicy

1534767519 pgg sierpien 2018 pgg

fot: PGG

Najnowsze, sierpniowe wydanie Magazynu PGG jest już dostępne. Zapraszamy do lektury

fot: PGG

Dobry wynik Polskiej Grupy Górniczej w pierwszym półroczu 2018 r. to najważniejszy temat sierpniowego wydania Magazynu PGG. Wyniósł on 294 mln zł netto. Na każdej wydobytej tonie węgla spółka zarobiła 28,55 zł.

Jak podkreśla na łamach Magazynu PGG Tomasz Rogala, prezes PGG, w firmie wprowadzono m.in. elektroniczny obieg wniosków, elektroniczną komunikację z wykonawcami oraz centralizację procesów zakupowych. Dzięki temu PGG zamierza w niedługim czasie całkowicie zrezygnować z pisemnych ofert w przetargach i z papieru we wnioskach o uruchomienie zakupów. PGG znacznie usprawniła także proces obsługi pracowników. Prezes Rogala przypomniał też o dynamicznie rozwijającym się programie PGG Family.

– Ideą programu jest wzmacnianie relacji z pracownikami i ich rodzinami poprzez system benefitów. Tylko w ramach dwóch obecnie zawartych umów z kluczowymi partnerami, jakimi są PKN ORLEN oraz PZU, pracownicy PGG mogą zaoszczędzić ok. 20 mln zł rocznie. Łączne szacunkowe korzyści dla pracowników w ramach programu PGG Family mogą wynieść ok. 50 mln zł - mówi prezes Rogala.

W numerze warto przeczytać także:

- o innowacyjnych rozwiązaniach w kopalni Sośnica, czyli o dronie wielowirnikowym do celów fotogrametrycznych. Fotogrametria jest dziedziną nauki i techniki zajmującą się odtwarzaniem kształtów, rozmiarów i wzajemnego położenia obiektów w terenie na podstawie zdjęć.

- rozmowę z Adamem Hochułem, wiceprezesem ds. sprzedaży PGG, m.in. na temat współpracy z sektorem ciepłownictwa. – Dostawy realizowane są od początku 2018 r. zgodnie z warunkami i harmonogramami zawartymi w umowach, a z bezpośrednich rozmów z klientami wynika, że poziom dostaw odpowiada rzeczywistym potrzebom ciepłowni. Zawarte umowy wieloletnie określają również wolumeny dostaw na 2019 rok, według potrzeb zgłoszonych przez ciepłownie - mówi wiceprezes Hochuł.

- o Runmageddonie w kopalni „Pniówek”, który odbył się pod hasłem „Górnicy pamiętamy - 05.05.2018”. Uczestnicy biegu uczcili tragicznie zmarłych górników z ruchu „Zofiówka” Jastrzębskiej Spółki Węglowej.

- o konkursie "Skoda na weekend", czyli benefitach wynikających z programy PGG Family, w tym o zniżkach na zakup samochodów.

- rozmowę z Edwardem Paździorko, dyrektorem Zakładu Górniczych Robót Inwestycyjnych PGG, który opowiada o rozruchu wiertnicy Diamec PHC 8, za pomocą której w kopalni „Murcki-Staszic” wykonywane są otwory kierowane do zbadania i jednoczesnego odmetanowania pokładu z Pochylni zbiorczej F w pokładzie 501.

- felieton ks. Piotra Brząkalika pt. Czy mówimy dzisiaj Szczęść Boże? "Im częściej będziemy pozdrawiać, tym częściej sami będziemy pozdrawiani. I im częściej i  odważniej będziemy wobec siebie używali Szczęść Boże, tym łatwiej będzie też ono przechodziło przez gardło wielu młodym, dziś od niego stroniącym" - czytamy w felietonie.

Zapraszamy do lektury.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Podróże bez barier z Kolejami Śląskimi

To jeden z „najstarszych” kursów w rozkładzie Kolei Śląskich. Wyjeżdża na tory tylko raz w roku, ale... jest symbolem otwartości i wieloletniej pracy nad wygodą podróży.

Prof. Mielczarski: Blackout? Upał nie jest taki straszny. Gorzej, jeśli do słońca dojdzie wiatr

We Francji 24 czerwca rano bez prądu było 68 tys. odbiorców. Wyłączenia, awarie, a nawet ewentualny blackout zapowiadały inne kraje zachodniej Europy, dotknięte ekstremalnymi upałami. Czy Polsce też grozi blackout w upalny weekend? O stabilność systemu elektroenergetycznego prof. Władysława Mielczarskiego z Politechniki Łódzkiej, pyta red. Aldona Minorczyk-Cichy.

Spadki cen na rynkach wskazują na brak konieczności przedłużania pakietu CPN

Spadki cen surowców na rynkach wskazują na to, że nie będzie konieczności przedłużania pakietu "Ceny Paliwa Niżej" po 30 czerwca - poinformował w środę minister energii Miłosz Motyka.

Orlen rozwija strategiczny projekt Baltic Eagle Gas Hub

Orlen zarezerwował przepustowość w planowanym terminalu FSRU 2 w Zatoce Gdańskiej. Decyzja zwiększa elastyczność dostaw LNG, wzmacnia bezpieczeństwo energetyczne Polski i regionu oraz wpisuje się w rozwój koncepcji Baltic Eagle Gas Hub. Po uwzględnieniu FSRU 1, FSRU 2 oraz rezerwacji w terminalu w Kłajpedzie, dzięki interkonektorowi Santaka, łączne możliwości importowe LNG Grupy Orlen przekroczą 16 mld m sześc. gazu ziemnego po regazyfikacji rocznie.