LW Bogdanka: zmiana w radzie nadzorczej kopalni

fot: Maciej Dorosiński

LW Bogdanka szacuje zyski po pierwszym kwartale 2017 r.

fot: Maciej Dorosiński

Ewa Nowaczyk weszła do rady nadzorczej spółki Lubelski Węgla Bogdanka SA w miejsce odwołanej w piątek, 29 grudnia, Magdaleny Kaczmarek - poinformowała spółka w raporcie giełdowym.

"Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Lubelskiego Węgla Bogdanka SA w wyniku podjętej uchwały odwołało panią Magdalenę Kaczmarek ze składu Rady Nadzorczej Spółki. Następnie NWZ (...) powołało do składu Rady Nadzorczej Spółki panią Ewę Nowaczyk" - głosi komunikat Bogdanki.

Nowa członkini rady złożyła oświadczenie, że nie prowadzi działalności konkurencyjnej wobec Bogdanki i nie zasiada w organach spółek konkurencyjnych.

Ewa Nowaczyk jest ekonomistką, dyplom zdobyła na Akademii Ekonomicznej w Poznaniu na kierunku zarządzanie i marketing. Skończyła też studia podyplomowe na tej samej uczelni w zakresie polskich i międzynarodowych standardów rachunkowości. Egzamin po kursie dla kandydatów na członków rad nadzorczych spółek Skarbu Państwa zdała przed dziesięciu laty.

Od 2003 r. pracowała w Departamencie Finansowym spółki Enea. Obecnie jest doradcą dyrektora Departamentu Finansowo-Księgowego spółki Enea Centrum.

Nowaczyk ma doświadczenie w nadzorowaniu spółek kapitałowych, zasiadała m.in. w radach nadzorczych Energetyki Poznańskiej Zakładu Transportu i Szpitala Uzdrowiskowego Energetyk.

Przypomnijmy, że zgodnie z uchwałami NWZ Bogdanki od listopada 2015 r. tym członkom rady nadzorczej, którzy są w niej przedstawicielami Grupy Kapitałowej Enea nie przysługuje żadne wynagrodzenie. Funkcję pełnią oni społecznie. Pozostałym członkom rady nadzorczej należy się miesięczne wynagrodzenie w wysokości średniej płacy w sektorze przedsiębiorstw bez wypłat nagród z zysku (w połowie tego roku mnożnik 1,0 podniesiono w Bogdance do 1,2-krotności takiej płacy). Po wejściu do Grupy Enei LW Bogdanka początkowo wypłacała przedstawicileom Enei symboliczne wynagrodzenie w wysokości jednego złotego na miesiąc.

Obecnie rada nadzorcza Bogdanki liczy osiem osób (w tym dwoje niezależnych: Annę Spoz i Michała Stopyrę). Z Eneą związani są przewodniczący rady Michał Kowalik, sekretarz rady Szymon Jankowski oraz Przemysław Krasadomski i powołana właśnie do rady Ewa Nowaczyk. Załogę kopalni Bogdanka reprezentuje Kamil Patyra - społeczny zakładowy inspektor pracy i Mariusz Romańczuk - sztygar oddziałowy, zastępca kierownika Służby Strzałowej.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

W Górniczej o złożu Dębieńsko, transformacji Śląska i zagospodarowaniu wód kopalnianych

Co ze złożem Dębieńsko i JSW? Jak działa system aktywizacji zawodowej w górniczej spółce? Jaka powinna być transformacja naszego regionu? I jak zagospodarować infrastrukturę techniczną likwidowanych zakładów górniczych? O tym m.in. przeczytają Państwo w najnowszym wydaniu Trybuny Górniczej, która ukaże się już w najbliższy piątek 26 czerwca. 

Lato, lato wszędzie!

Astronomiczne, kalendarzowe i… kolejowe. To ostatnie zaczęło się najprędzej – już w połowie czerwca. W trzeciej, tzw. letniej korekcie rozkładu jazdy na tory wróciły między innymi regularne połączenia z Częstochowy do Zakopanego.

Kanadyjczycy na Śląsku zadbają o dostęp do surowców krytycznych. Przejęli ważną inwestycję

Kinterra Capital Corp., kanadyjski fundusz private equity inwestujący w sektorze minerałów krytycznych, przejął zlokalizowany w Polsce projekt produkcji prekursora materiału katodowego (pCAM) i węglanu litu. To pierwsza inwestycja funduszu w Europie i zarazem projekt o strategicznym znaczeniu dla rozwoju europejskiej infrastruktury przetwarzania surowców krytycznych, kluczowych dla rozwoju nowoczesnej gospodarki i bezpieczeństwa łańcuchów dostaw.

W kopalniach JSW licealiści przeprowadzili pokazy udzielania pierwszej pomocy

Młodzież z klas ratowniczych II LO w Zespole Szkół Zawodowych nr 2 w Knurowie prowadziła pokazy udzielania pierwszej pomocy na fantomach. Akcję zorganizowano w ruchu Szczygłowice oraz ruchu Knurów.