Lotos zrealizował kolejną inwestycję Programu 10+
- Operację montażu komina rozpoczęliśmy już na początku września – mówi Zbigniew Paszkowicz, dyrektor ds. rozbudowy rafinerii w grupie Lotos – Było to skomplikowane zadanie, komin instalacji KAS jest jak do tej pory najwyższą, już wykonaną budowlą Programu 10+. Tym większa satysfakcja całego zespołu realizującego zadanie, że cała operacja przebiegła bezpiecznie, bez przeszkód i zgodnie z harmonogramem.
Komin instalacji KAS zbudowano z 4 części wykonanych przez duńską firmę Steelcon. Stanął on niedaleko zakładu hydrokrakingu, który od 2000 r. wytwarza wysokiej jakości komponenty oleju napędowego.