Lotos wiąże się ze Statoil Hydro
Grupa Lotos i norweski koncern StatoilHydro podpisały wczoraj kilka umów regulujących zasady współpracy. Jedno z najważniejszych ustaleń to gwarancje dostaw ropy od norweskiego partnera - podał \"Puls Biznesu\".
— Umowa ta zabezpiecza nas na wypadek jakichkolwiek kłopotów z dostawami ropy od innych (czytaj rosyjskich —przyp. PJ) kontrahentów. Gdyby do takich perturbacji doszło, otrzymamy brakujący surowiec od Norwegów na warunkach przewidzianych dla kluczowych klientów — twierdzi Paweł Olechnowicz, prezes Grupy Lotos.
Dostawy ropy naftowej będą realizowane w 2009 r. Porozumienie przewiduje ponadto możliwość przedłużenia umowy na kolejne lata.
Także wczoraj Lotos zawarł ze Statoil Poland umowę dotyczącą dostawy paliw dla norweskiej sieci stacji w Polsce.
Czytaj też:
Lotos ma ze Statoil umowę na sprzedaż paliw o wartości 7 mld zł