Lotos szuka partnera
Prezes Paweł Olechnowicz zapowiada też, że w tym roku kontrolowany przez Lotos Petrobaltic pozyska co najmniej o 25 proc. więcej ropy niż w 2007 r. Skokowy wzrost wydobycia miałby nastąpić za cztery lata. Wcześniej, bo być może już w 2010 r., spodziewać się można pozyskania surowca z norweskich koncesji spółki.
Szef Lotosu zdradza też koncepcję stworzenia strategicznego, północnoeuropejskiego aliansu firm naftowych. Z inicjatywą zawiązania takiego sojuszu jeszcze w tym roku wystąpić powinny polskie koncerny. Zaprosić do współpracy trzeba by europejskiego partnera, posiadającego dostęp do złóż ropy.