Lotos Paliwa wybuduje 6 stacji paliw przy autostradach A2 i A4
- Pierwsze stacje powinny zostać uruchomione już pod koniec 2009 roku. Oprócz tego w okresie najbliższych kilkunastu miesięcy zostanie zbudowanych 6 restauracji oraz 2 hotele - czytamy w komunikacie.
W trwającym równo rok postępowaniu przetargowym Lotos ubiegał się o możliwość dzierżawy Miejsc Obsługi Podróżnych (MOP) zlokalizowanych wzdłuż autostrady A2 (odcinek Konin - Stryków) oraz A4 (odcinek Wrocław - Katowice) - poinformował portal pb.pl.
- Dzisiejszy sukces to kolejny krok w realizacji naszych planów rozwoju do 2012 r. Po zakończeniu programu budowy autostrad chcemy osiągnąć na tym obszarze 20 proc. udział sprzedaży paliw - powiedziała cytowana w komunikacie Hanka Krzyżańska, prezes spółki Lotos Paliwa.
GDDKiA do 2015 roku zaplanowała rozpisanie przetargów na 101 MOP. Do tej pory uruchomiono 11 MOP przy A1, A2 i A4 a 20 października br. ogłoszono właśnie wyniki postępowania przetargowego na kolejnych 14 MOP przy A2 i A4.
Strategia rozwoju działalności handlowej Grupy LOTOS SA zakłada osiągnięcie w 2012 roku 10 proc. w rynku detalicznym paliw w Polsce. Lotos Paliwa zarządza w chwili obecnej siecią 352 stacji paliw.