Litwa nie rezygnuje z bojkotu Gazociągu Północnego
fot: PAP/Paweł Kubicki
fot: PAP/Paweł Kubicki
Taką deklarację złożył wczoraj premier Litwy Gediminas Kirkilas - podała w piątek \"Gazeta Wyborcza\".
- Nie targujemy się i nikt tego się nie domaga - powiedział Kirkilas. W ostatnią sobotę dziennik \"Rzeczpospolita\" napisał, że litewscy politycy rozważają rezygnację z bojkotu gazociągu. W zamian mieli liczyć, że Niemcy poprą ich w KE w sprawie przełożenia terminu zamknięcia elektrowni atomowej w Ignalinie.
Przystępując do UE, Wilno zobowiązało się zamknąć ją w 2009 r., ale wtedy Litwa może się uzależnić od importu energii z Rosji.