KWK Piast: Ratownicy u ratowników
– We wrześniu w kopalni gościliśmy delegację Jednostki Ratownictwa Chemicznego DEKOCHEM, która na co dzień zajmuje się usuwaniem zagrożeń związanych z produkcją chemiczną w swoim zakładzie oraz na terenach sąsiednich miejscowości, a nawet województw. Goście zapoznali się ze specyfiką pracy górniczej pod ziemią, technikami, metodami i wyposażeniem Kopalnianej Stacji Ratownictwa Górniczego KWK „Piast” oraz Zakładowego Oddziału Służby Pożarniczej – powiedział „TG” Mirosław Kecmaniuk, Społeczny Inspektor Pracy w KWK „Piast”.
Od roku przedstawiciele Jednostki Ratownictwa Chemicznego DEKOCHEM i Kopalnianej Stacji Ratownictwa Górniczego KWK „Piast” i Zakładowego Oddziału Służby Pożarniczej wymieniają wizyty. Prawdopodobnie zacieśnią współpracę o wspólne ćwiczenia, gdy na terenach dawnych Zakładów Chemicznych Oświęcim (obecnie SYNTHOS), powstanie zakład zajmujący się produkcją paliw wytwarzanych z węgla i innych produktów chemicznych. W nowym zakładzie pracę mogłoby znaleźć około 1500 osób.