KW ostrzega przed spadkiem produkcji
Trwają negocjacje firm energetycznych ze spółkami węglowymi w sprawie cen na niezakontraktowane dostawy węgla w tym roku oraz na wszystkie dostawy w przyszłym. Kopalnie chcą podnieść ceny m.in. z powodu spadającego wydobycia i perspektywy ograniczenia eksportu.
— Dalsze zmniejszanie produkcji zagrozi bezpieczeństwu energetycznemu — powiedział Mirosław Kugiel podczas debaty na temat rynku energetycznego. W ciągu 12-14 lat wielkość produkcji węgla zmniejszyła się w Polsce ze 140 do 90 mln ton rocznie - podał \"Puls Biznesu\".