Koronawirus: 106 nowych zachorowań i 125 wyzdrowień w woj. śląskim

1586159885 pgg wirus

fot: PGG

Przed tygodniem w Zabrzu nastąpił rozruch nowego laboratorium genetycznego Covid-19

fot: PGG

Jak poinformowały służby prasowe wojewody śląskiego w środę potwierdzono w regionie 106 nowych zachorowań oraz 125 przypadków wyzdrowień. Woj. śląskie z 7520 przypadkami jest regionem z największą liczbą zachorowań. 

Nowe zakażenia potwierdzono u 18 mieszkańców powiatu pszczyńskiego (najmłodszy 3, najstarszy 65 lat), 3 mieszkańców powiatu raciborskiego (młody, w średnim wieku i w sile wieku), 3 mieszkańców Katowic (dziecko, kobieta w sile wieku i młody mężczyzna), 5 mieszkańców Żor (najstarszy 53, najmłodszy rok), starszej mieszkanki Lędzin, 3 mieszkańców Tychów (starsza kobieta i 2 mężczyzn: starszy i w średnim wieku), 11 mieszkańców Bytomia (najstarszy 75, najmłodszy 8 lat), mieszkanki powiatu tarnogórskiego w średnim wieku, 3 mieszkańców Tarnowskich Gór (starsza kobieta, mężczyzna w średnim wieku i dziecko), 2 mieszkanek w średnim wieku z powiatu gliwickiego, 2 mieszkanek Piekar Śląskich (w średnim wieku i w sile wieku), 2 mieszkańców Rybnika (kobieta w sile wieku i młody mężczyzna), mieszkańca Świętochłowic w średnim wieku, 13 mieszkańców powiatu mikołowskiego (najstarszy 59, najmłodszy rok), 7 kolejnych mieszkańców powiatu pszczyńskiego (najstarszy 53, najmłodszy 27 lat), 4 mieszkańców powiatu rybnickiego (kobieta i 3 mężczyzn: starszy i w sile wieku), 5 mieszkańców Zabrza (najstarszy 51, najmłodszy 5 lat), 3 mieszkańców powiatu bieruńsko-lędzińskiego (2 młodych mężczyzn i kobieta w sile wieku), mieszkanki powiatu będzińskiego w średnim wieku, 7 mieszkańców Gliwic (najstarszy 45, najmłodszy rok), 3 mieszkańców Jastrzębia-Zdroju (2 mężczyzn: młody i w średnim wieku oraz młoda kobieta), 5 mieszkańców powiatu wodzisławskiego (najstarszy 85, najmłodszy 31 lat), 2 mieszkańców Rudy Śląskiej (dziecko i kobieta w średnim wieku) i bezdomnego w sile wieku.     

Jak przekazali przedstawciele Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego kolejnych 125 mieszkańców wyzdrowiało - 13 z nich wymagało leczenia szpitalnego pod opieką lekarzy chorób zakaźnych, pozostali mogli leczyć się w swoich domach, pod nadzorem służb sanitarnych. Najstarszy wyleczony mieszkaniec ma 87 lat – to mieszkanka powiatu żywieckiego, najmłodszy wyleczony ma kilka tygodni – to mały chłopczyk z Siemianowic Śląskich. Łącznie 1554 osoby w Śląskiem wygrały walkę z koronawirusem.

Do tej pory w woj. śląskim zachorowało 7520 osób - najwięcej w kraju. Zmarło 194 pacjentów.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Metropolia przekaże gminom kolejne 25,2 mln zł z Funduszu Odporności

Kolejne 25,2 mln zł trafi do gmin Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii z Funduszu Odporności - zdecydowało zgromadzenie GZM podczas środowej sesji. Większość tej kwoty pokryje koszty organizacji transportu publicznego.

Nie żyje prof. Marian Mitręga. Wieloletni pracownik Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego

Nie żyje prof. dr hab. Marian Mitręga. Politolog przez blisko pół wieku związany był z Wydziałem Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. W lipcu skończyłby 74 lata.

Przewodniczący rady nadzorczej JSW zrezygnował z funkcji

Przewodniczący Rady Nadzorczej Jastrzębskiej Spółki Węglowej Łukasz Czopik złożył rezygnację z pełnienia funkcji w radzie nadzorczej spółki ze skutkiem na 30 czerwca 2026 r. - poinformowała w środę JSW.

PGE łączy siły z polską nauką. Podpisano umowy z kluczowymi jednostkami badawczymi

PGE Polska Grupa Energetyczna wchodzi na nowy poziom współpracy z polskim środowiskiem naukowym. Spółka podpisała ramowe umowy z dziewięcioma wiodącymi polskimi uczelniami i instytutami badawczymi, wśród których znajdują się m.in. Instytut Technologii Paliw i Energii oraz Akademia Górniczo‑Hutnicza. Celem partnerstwa jest przyspieszenie prac badawczo-rozwojowych (B+R), szybsze testowanie innowacji oraz ich wdrożenie w skali krajowego giganta energetycznego.