Kopex podpisał umowę z Kompanią Węglową
fot: Krystian Krawczyk
Umowa poza dzierżawą obejmuję także obsługę gwarancyjną kombajnu KSW -2000E1
fot: Krystian Krawczyk
Grupa Kopex podpisała z Kompanią Węglową SA umowę o wartości ponad 10 mln złotych – dowiedział się portal nettg.pl z komunikatu ogłoszonego przez spółkę w dniu 16 marca. Jej przedmiotem jest dzierżawa kombajnu ścianowego typu KSW – 2000E1, który będzie użytkowany przez KWK „Piast”.
Stronami umowy z dnia 25 lutego br. są Zabrzańskie Zakłady Mechaniczne – Maszyny Górnicze Sp z o.o., które pełnią rolę pełnomocnika, Zabrzańskie Zakłady Mechaniczne SA, Kopex SA oraz KW SA.
Czas jej realizacji określono na 1095 dni. Poza dzierżawą kombajnu umowa przewiduję zabezpieczenie serwisowej obsługi gwarancyjnej w całym okresie obowiązywania kontraktu.
KSW-2000E1 jest dwuramionowym kombajnem ścianowym pracującym na przenośniku ścianowym w systemie bezcięgnowym. Kombajn posiada konstrukcję samonośną o zwartej budowie.
Napęd posuwu kombajnu zapewniają dwa ciągniki, z których każdy napędzany jest trójfazowym silnikiem asynchronicznym.