Konkurs: oto Pracodawcy Przyjaźni Pracownikom

fot: Bartłomiej Szopa/ARC

- Oczekujemy, że Donald Tusk, wciąż jeszcze urzędujący premier, a od grudnia szef Rady Europejskiej, postąpi zgodnie z polską racją stanu i doprowadzi do odrzucenia drugiego pakietu klimatycznego - podkreśla Piotr Duda, szef Solidarności

fot: Bartłomiej Szopa/ARC

Dwadzieścia firm zostało laureatami kolejnej edycji konkursu "Pracodawca Przyjazny Pracownikom" organizowanego przez NSZZ Solidarność - poinformowało portal górniczy nettg.pl biuro prasowe związku. W tym roku wśród nagrodzonych nie zabrakło także firm związanych z szeroko pojętym górnictwem, takich jak choćby Sandvik Polska. Konkursowi patronuje prezydent RP Andrzej Duda.

Oto tegoroczni laureaci nagrody: Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Lęborku, Miejski Zakład Komunikacji Sp. z o.o. w Chojnicach, Solvay Engineering Plastics Poland Sp. z o.o. w Gorzowie Wielkopolskim, Zespół Szkół Górniczo-Energetycznych w Koninie, PKS Złocieniec Sp. z o.o. w Złocieńcu, Instytut Odlewnictwa w Krakowie, Totalizator Sportowy Sp. z o.o. w Warszawie, PGE Energia Odnawialna SA Oddział ZEW Solina-Myczkowce w Solinie, Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie, Energetyka Cieplna Opolszczyzny SA w Opolu, Grupa Azoty Zakłady Azotowe Kędzierzyn Spółka Akcyjna w Kędzierzynie-Koźlu, Bombardier Transportation (ZWUS) Polska Sp. z o.o. w Katowicach, Severstal Distribution Sp. z o.o. w Sosnowcu, Sandvik Polska Sp. z o.o. Oddział w Katowicach, Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne Lublin Sp. z o.o. w Lublinie, Iskra-Centrum Narzędzi Specjalnych Sp. z o.o. w Kielcach, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Inowrocławiu, Volkswagen Poznań Sp. z o.o. w Poznaniu, Uniwersytet Łódzki w Łodzi oraz Huta Stalowa Wola SA w Stalowej Woli.

Celem konkursu jest promowanie pracodawców, którzy wyróżniają się w stosowaniu dobrych praktyk w zakresie przestrzegania przepisów prawa pracy, w szczególności poprzez stabilność zatrudnienia, przestrzeganie zasad bezpieczeństwa i higieny pracy oraz prawa do zrzeszania się w związki zawodowe. Kandydatów zgłaszają podstawowe jednostki organizacyjne Solidarności. Wyróżnione firmy szanują prawa pracowników oraz prowadzą u siebie dialog społeczny. Certyfikatem można się posługiwać przez przez okres trzech lat.

- Człowiek powinien być i jest przed kapitałem. Ideą konkursu jest promowanie stałego zatrudnienia - podkreśla szef NSZZ Solidarność Piotr Duda i przypomina, że takie zatrudnienie wpływa na bezpieczeństwo pracy, a także na działalność związków zawodowych.

- Nagrodzeni pracodawcy pokazują, że to jest możliwe - dodaje Duda.

Gala wręczenia statuetek odbędzie się w Pałacu Prezydenckim.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Polska z jedną z najniższych długości życia zawodowego w UE

W 2025 r. osoba, która ukończyła w Polsce 15. rok życia, będzie obecna na rynku pracy przez 36 lat - wynika z danych przytoczonych przez Polski Instytut Ekonomiczny. To 7. najniższa długość życia zawodowego w Unii Europejskiej.

Letnie święto na Nikiszu. Odpust u Babci Anny

Tegoroczny Jarmark u Babci Anny odbędzie się w niedzielę, 26 lipca. Jak zwykle będzie towarzyszył odpustowi w parafii św. Anny w katowickim Nikiszowcu.

Przedsiębiorcy: To najtrudniejsze czasy do prowadzenia biznesu

Większość, bo 86 proc., polskich przedsiębiorców obawia się o przyszłość swojego biznesu, a 36 proc. uważa, że nie przetrwa kolejnej dekady - wynika z badania CRIF "Banking on Banks 2026. Usługi finansowe w czasach niepewności".

Resort analizuje różne warianty zmian skali podatkowej

Ministerstwo Finansów analizuje różne warianty zmian parametrów skali podatkowej - poinformował resort w odpowiedzi na pytanie  o podniesienie kwoty wolnej od podatku dochodowego.