Jastrzębska Spółka Węglowa S.A.

27.60 PLN (-0.36%)

KGHM Polska Miedź S.A.

320.55 PLN (-3.07%)

ORLEN S.A.

126.94 PLN (-0.36%)

PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.

10.34 PLN (-1.01%)

TAURON Polska Energia S.A.

9.80 PLN (-1.63%)

Enea S.A.

22.80 PLN (-0.87%)

Lubelski Węgiel Bogdanka S.A.

24.00 PLN (+0.42%)

Złoto

4 774.99 USD (+0.60%)

Srebro

78.10 USD (+1.41%)

Ropa naftowa

98.63 USD (-0.66%)

Gaz ziemny

2.71 USD (+0.71%)

Miedź

6.04 USD (+0.32%)

Węgiel kamienny

104.15 USD (+4.25%)

Jastrzębska Spółka Węglowa S.A.

27.60 PLN (-0.36%)

KGHM Polska Miedź S.A.

320.55 PLN (-3.07%)

ORLEN S.A.

126.94 PLN (-0.36%)

PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.

10.34 PLN (-1.01%)

TAURON Polska Energia S.A.

9.80 PLN (-1.63%)

Enea S.A.

22.80 PLN (-0.87%)

Lubelski Węgiel Bogdanka S.A.

24.00 PLN (+0.42%)

Złoto

4 774.99 USD (+0.60%)

Srebro

78.10 USD (+1.41%)

Ropa naftowa

98.63 USD (-0.66%)

Gaz ziemny

2.71 USD (+0.71%)

Miedź

6.04 USD (+0.32%)

Węgiel kamienny

104.15 USD (+4.25%)

Koniec sporu zbiorowego w Kolejach Śląskich

fot: Tomasz Żak - biuro prasowe Urzędu Marszałkowskiego w Katowicach

Metropolia zapłaci za dwa dodatkowe kursy dziennie pociągów Kolei Śląskich na dwóch głównych liniach

fot: Tomasz Żak - biuro prasowe Urzędu Marszałkowskiego w Katowicach

Związki zawodowe działające w Kolejach Śląskich wynegocjowały ok. 500 zł brutto średniej miesięcznej premii na etat. Porozumienie w tej sprawie zostało podpisane 17 stycznia kończąc tym samym spór zbiorowy, który trwał od dwóch lat.

Jak poinformowali przedstawiciele Śląsko-Dąbrowskiej „Solidarności” zapisy dokumentu obowiązują od początku stycznia. Porozumienie podpisały z pracodawcą dwie organizacje: „Solidarność” oraz Międzyzakładowy Związek Maszynistów Kolejowych. W ten sposób zakończony został spór zbiorowy prowadzony z pracodawcą od ponad dwóch lat. 29 lipca zeszłego roku strona związkowa podpisała z pracodawcą porozumienie płacowe w ramach tego sporu zbiorowego, ale dokument nie obejmował regulaminu premiowania. Uzgodniono wówczas, że nowe zasady przyznawania miesięcznej premii zostaną ustalone do końca 2021 roku i dopiero po podpisaniu porozumienia w tej sprawie spór zostanie definitywnie zakończony.

– To dobre porozumienie. Dla nas ważne jest to, że premię będą otrzymywali wszyscy pracownicy spółki. Poprzedni regulamin premiowania był niesprawiedliwy, ponieważ część osób w ogóle nie miała prawa do premii, m.in. pracownicy działu bezpieczeństwa i kontroli wewnętrznej, czy infolinii – powiedział cytowany w komunikacie śląsko-dąbrowskiej „Solidarności” Mariusz Samek, przewodniczący „Solidarności” w Kolejach Śląskich.

Jak wskazał o wysokości premii dla poszczególnych pracowników będą decydowali przełożeni, biorąc pod uwagę takie kryteria jak zaangażowanie w pracę, umiejętności, innowacyjność, czy dyspozycyjność. W porozumieniu zapisano, że premia może wynieść maksymalnie 15 proc. stawki zasadniczej danej osoby.

– To ok. 500 zł brutto średnio na etat. Wynegocjowaliśmy takie zasady przyznawania miesięcznej premii, które z pewnością będą doceniały pracowników i motywowały ich do pracy – dodał przewodniczący „S” w Kolejach Śląskich.

Jak zaznaczył Samek, dla pracowników administracyjnych, którzy także nie byli ujęci w poprzednim regulaminie premiowania, został przewidziany fundusz nagród.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Domański: Tempo wzrostu produkcji przemysłowej najwyższe od czterech lat

Polska gospodarka przyspiesza mimo rosnących globalnych napięć i wahań cen ropy - ocenił we wtorek minister finansów i gospodarki Andrzej Domański. Jak wskazał, produkcja przemysłowa w marcu wzrosła o 9,4 proc. rok do roku, co jest najwyższym tempem od czterech lat.

Pgg

Rozmowy o wynagrodzeniach w górniczej spółce. Jest termin spotkania

Prezes Polskiej Grupy Górniczej Łukasz Deja zaprosił liderów organizacji związkowych działających w spółce na spotkanie dotyczące wynagrodzeń w PGG.

GKS Tychy podczas meczu z ŁKS-em Łódź świętował 55. urodziny. Nie brakowało górniczych akcentów

18 kwietnia piłkarze GKS-u Tychy uczcili 55-lecie klubu w wyjątkowej oprawie silnie zakorzenionej w górniczej tradycji regionu. Spotkanie z ŁKS-em Łódź, wygrane 3:2, stało się nie tylko sportowym widowiskiem, ale także symbolicznym hołdem dla pracy pokoleń górników.

Enea chce w tym roku przygotować znaczące inwestycje w magazyny energii

Enea chce w tym roku skupić się na przygotowaniu inwestycji w magazyny energii - poinformował we wtorek wiceprezes spółki Bartosz Krysta. Wartość inwestycji na ten cel wrośnie jednak dopiero w przyszłym roku.