fot: ARC
Na tyłach legalnej stacji LPG ukryto urządzenia do przetłaczania gazu z butli do zbiornika
fot: ARC
Już w styczniu możemy płacić 3 zł za litr gazu płynnego.
Użytkownicy samochodów na gaz muszą przygotować się na znaczący wzrost cen LPG. Już w styczniu kierowcy mogą płacić rekordową kwotę 3 złotych za litr autogazu. Co to oznacza? Już wkrótce instalacja gazowa przestanie być opłacalna - podał portal tvn24.pl za \"WSJ Polska\".
Ceny autogazu od kilku tygodni pną się w górę, podczas gdy benzyny i oleju napędowego zaczęły spadać. Jak poinformował \"WSJ Polska\", od stycznia płynny gaz zdrożeje o dalsze 28 groszy - to konsekwencja podniesienia podatku akcyzowego.
To zła wiadomość nie tylko dla użytkowników samochodów na gaz, ale także dla firm oferujących instalację aparatury. Założenie instalatora w najbliższych miesiącach przestanie być opłacalne, tym samym skończy się epoka autogazu w Polsce - twierdzi gazeta.
- Podwyżka LPG jest nieunikniona z kilku powodów - tłumaczy Andrzej Olechowski z Polskiej Organizacji Gazu Płynnego - Po pierwsze, jesienią tradycyjnie rośnie popyt na ten rodzaj paliwa, a więc i ceny. Właściciele budynków ogrzewanych LPG przygotowują się do sezonu grzewczego i zawczasu napełniają przydomowe zbiorniki. Rośnie popyt i wykorzystują to dystrybutorzy – wyjaśnia Olechowski.