Konferencja: PZZ „Kadra” o dialogu społecznym

Dzisiaj w Szczyrku rozpoczęła się dwudniowa konferencja „Uczestnictwo Porozumienia Związków Zawodowych Kadra w dialogu społecznym”. Honorowy patronat nad spotkaniem objęła wiceminister gospodarki Joanna Strzelec-Łobodzińska.

 

W pierwszym dniu konferencji tematykę związaną z prawnymi i społecznymi aspektami dialogu społecznego przedstawi prof. Marek Pliszkiewicz z Akademii Ekonomicznej w Katowicach. Nad zagadnieniami związanymi z europejskim dialogiem społecznym zastanawiał się będzie prof. Michał Seweryński z Uniwersytetu Łódzkiego. W części popołudniowej przewidziany jest panel dyskusyjny dotyczący dialogu społecznego na poziomie zakładowym.

 

Debata jest częścią unijnego projektu dotyczącego wzmacniania zdolności uczestnictwa związków zawodowych w branżowym i zakładowym dialogu społecznym.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Zaslepka

PKP Intercity: mogą występować zakłócenia w sprzedaży biletów przez internet

PKP Intercity poinformowało o zakłóceniach w systemie sprzedaży biletów przez internet. Podróżni, którzy przez awarię nie mogli kupić biletów, mogą to zrobić już w pociągu, bez dodatkowej opłaty, lub w kasie na dworcu.

10-lecie kopalni ROW. Ratownicy górniczy uczcili to w niezwykły sposób

40 ratowników, jeden cel i wspólna droga – tak ratownicy górniczy z kopalni ROW postanowili uczcić 10-lecie swojej kopalni. Zamiast oficjalnych uroczystości wybrali gest, który najlepiej oddaje sens ich codziennej służby: pomoc drugiemu człowiekowi.

W tej górniczej spółce odbyły się szkolenia z zakresu obsługi kombajnów ścianowych

W Południowym Koncernie Węglowym konsekwentnie realizowane są działania, które mają na celu podnoszenie poziomu bezpieczeństwa pracy oraz rozwijanie kompetencji zawodowych pracowników. W ramach tych działań pracownicy ZG Sobieski wzięli udział w cyklu specjalistycznych szkoleń. 

Balczun: Węgiel jest elementem miksu energetycznego i zawsze nim będzie

Węgiel jest elementem miksu energetycznego i zawsze w pewnym procencie nim będzie. Nie ma planu, by zamknąć wszystkie kopalnie, ale jest plan by zoptymalizować funkcjonowanie branży górniczej, bo wydobywamy prawie najdroższy węgiel na świecie. I mamy znaczącą część kopalni, których funkcjonowanie nie ma już żadnego uzasadnienia - mówił minister aktywów państwowych Wojciech Balczun na antenie Radia ZET.