Koncern BP wznowił eksport gazu przez Gruzję
Koncern BP wznowił w czwartek wstrzymany \"prewencyjnie\" w końcu zeszłego tygodnia eksport gazu z Azerbejdżanu do Turcji przez terytorium Gruzji - poinformowała w Baku rzeczniczka koncernu.
Rurociągiem Baku-Tbilisi-Ceyhan (BTC) przez terytorium Gruzji transportuje się azerski gaz do terminalu na śródziemnomorskim wybrzeżu Turcji. \"Prace w czwartek zostały w pełni wznowione\" - powiedziała rzeczniczka BP.
Rzeczniczka koncernu podała natomiast, że nadal nie działa inna strategiczna nitka azerskiego rurociągu - prowadząca z Baku na północ od Tbilisi do terminalu naftowego w gruzińskim porcie Supsa koło Poti nad Morzem Czarnym. \"Nadal analizujemy sytuację na miejscu\" - powiedziała rzeczniczka koncernu.