Kompania Węglowa: Zysk netto wyniósł ponad 21 mln zł
Kompania Węglowa, największa firma górnicza w Europie podała wyniki po ośmiu miesiącach. W kopalniach spółki wydobyto 29,7 mln ton węgla.
Zysk brutto ze sprzedaży węgla wyniósł 460,2 mln zł, a zysk netto - 21,7 mln zł.
W okresie styczeń – sierpień 2008 roku wpływy Kompanii Węglowej wyniosły 8 314,6 mln zł wydatki ukształtowały się na poziomie 8 147,6 mln zł.