Jastrzębska Spółka Węglowa S.A.

30.89 PLN (-2.86%)

KGHM Polska Miedź S.A.

286.80 PLN (-2.45%)

ORLEN S.A.

129.38 PLN (+0.37%)

PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.

9.35 PLN (-1.45%)

TAURON Polska Energia S.A.

9.14 PLN (-2.85%)

Enea S.A.

20.88 PLN (-0.85%)

Lubelski Węgiel Bogdanka S.A.

24.35 PLN (+0.83%)

Złoto

5 137.86 USD (-0.40%)

Srebro

85.40 USD (+0.03%)

Ropa naftowa

99.03 USD (+2.22%)

Gaz ziemny

3.22 USD (-0.65%)

Miedź

5.87 USD (-0.34%)

Węgiel kamienny

125.95 USD (0.00%)

Jastrzębska Spółka Węglowa S.A.

30.89 PLN (-2.86%)

KGHM Polska Miedź S.A.

286.80 PLN (-2.45%)

ORLEN S.A.

129.38 PLN (+0.37%)

PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.

9.35 PLN (-1.45%)

TAURON Polska Energia S.A.

9.14 PLN (-2.85%)

Enea S.A.

20.88 PLN (-0.85%)

Lubelski Węgiel Bogdanka S.A.

24.35 PLN (+0.83%)

Złoto

5 137.86 USD (-0.40%)

Srebro

85.40 USD (+0.03%)

Ropa naftowa

99.03 USD (+2.22%)

Gaz ziemny

3.22 USD (-0.65%)

Miedź

5.87 USD (-0.34%)

Węgiel kamienny

125.95 USD (0.00%)

Kompania Węglowa: spotkanie nowej rady nadzorczej

fot: Maciej Dorosiński

- Spółka stoi przed dużymi wyzwaniami. Myślę, że stanowimy jedną drużynę, dlatego rada sprawując funkcję nadzorczą w imieniu właściciela nie tylko będzie kontrolować, co wspierać zarząd w realizacji zdań nakreślonych w strategii - powiedział prof. Maciej Kaliski, przewodniczący rady nadzorczej Kompanii Węglowej

fot: Maciej Dorosiński

Prezentacji zadań, przed jakimi stoi Kompania Węglowa oraz omówieniu strategii firmy do roku 2020, poświęcone było wtorkowe (3 lipca) spotkanie nowych członków rady nadzorczej spółki z jej zarządem. Portal górniczy nettg.pl informował o powołaniu nowych członków w skład rady w połowie czerwca.

Przypomnijmy, że wśród osób, które decyzją walnego zgromadzenia akcjonariuszy Kompanii Węglowej z 14 czerwca weszły w skład rady są: Paulina Wiktorska, Tomasz Jakubowski i Mirosław Pawełczyk. W spotkaniu oprócz nowo powołanych wziął udział także przewodniczący tego gremium prof. Maciej Kaliski.

- Spółka stoi przed dużymi wyzwaniami. Myślę, że stanowimy jedną drużynę, dlatego rada sprawując funkcję nadzorczą w imieniu właściciela nie tylko będzie kontrolować, co wspierać zarząd w realizacji zdań nakreślonych w strategii - powiedział prof. Kaliski.

Joanna Strzelec - Łobodzińska, prezes zarządu Kompanii Węglowej, prezentując założenia strategii położyła nacisk na zwiększenie skali aktywności i dywersyfikację działalności spółki. Taka filozofia znalazła swoje odzwierciedlenie w trzech liniach biznesowych związanych z ustabilizowaniem i zwiększeniem do 2020 roku wydobycia węgla do 43 milionów ton.

- Nasz wkład w walkę Unii Europejskiej z ociepleniem klimatu obrazuje druga linia biznesowa, związana m.in. z budową elektrowni o wysokiej sprawności, wynoszącej około 46 procent. W ten sposób znacząco, bo aż o 30 procent w stosunku do starych elektrowni, zmniejszymy emisję dwutlenku węgla. Redukcji emisji gazów cieplarnianych będzie służyć także większe niż dotychczas zagospodarowanie metanu. W naszej działalności dużą uwagę przywiązujemy także do spraw związanych z ochroną środowiska, to nasza trzecia linia biznesowa - powiedziała prezes Joanna Strzelec - Łobodzińska.

Nowi członkowie rady nadzorczej zostali przez członków zarządu zapoznani m.in. z długoletnim planem poprawy bezpieczeństwa w kopalniach Kompanii Węglowej. W trakcie spotkania podkreślano znaczenie dialogu ze stroną społeczną, zaprezentowano aktualną sytuację związaną ze sprzedażą węgla oraz problemy wynikające z porządkowania stanu prawnego licznych nieruchomości należących do spółki.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Konflikt na Bliskim Wschodzie pokazał, że Europa nie ma autonomii energetycznej

Eskalacja konfliktu na Bliskim Wschodzie ponownie uwidoczniła brak pełnego bezpieczeństwa energetycznego Europy - ocenili w opublikowanym w czwartek komentarzu analitycy Allianz Trade. W ich opinii, choć zależność Europy od rosyjskiego gazu uległa poprawie, jest to jednak zastąpienie jednej zależności inną.

1700 gmin nie wystąpiło o zaopiniowanie planu ogólnego związane z ochroną złóż kopalin

1,7 tys. gmin nie wystąpiło o zaopiniowanie planu ogólnego związane z ochroną złóż kopalin - wynika z danych ministerstwa klimatu. Zdaniem przedstawicieli resortu gminy nie zawsze uwzględniają występowanie kopalin na swoich terenach, ponieważ chcą je przeznaczyć pod budowę mieszkań.

Motyka1

Motyka: Jeśli rynek ropy nie będzie się stabilizował, możliwe decyzje ws. VAT na paliwa

Jeżeli sytuacja na rynkach ropy nie będzie się stabilizowała, to rząd będzie podejmował decyzje ws. działań podatkowych, także w zakresie VAT, które obniżą ceny paliw - przekazał w czwartek w Sejmie minister energii Miłosz Motyka.

Dron spadł na teren kopalni

Na terenie kopalni węgla brunatnego w Galczycach w Wielkopolsce spadł dron. Ustalanie okoliczności zdarzenia jest w toku. Jak poinformował szef MON Władysław Kosiniak-Kamysz, to dron "najprawdopodobniej realizujący misję na rzecz naszych adwersarzy ze wschodu".