Kompania Węglowa: Nagroda w 38. Ogólnopolskim Konkursie Poprawy Warunków Pracy
Już po raz drugi z rzędu zespół, w którego skład weszli pracownicy należącej do Kompanii Węglowej kopalni „Halemba-Wirek” został nagrodzony w Ogólnopolskim Konkursie Poprawy Warunków Pracy. Specjalne wyróżnienie, „za szczególną aktywność w opracowywanie rozwiązań poprawiających warunki pracy”, otrzymał także zarząd tej węglowej spółki.
19 października, w Sali Kolumnowej Sejmu w Warszawie statuetkę w imieniu zarządu Kompanii odebrał wiceprezes Marek Uszko. W pierwszej części uroczystości, której honorowym gościem był marszałek Sejmu Grzegorz Schetyna, wręczano nagrody im. Heleny Krahelskiej, przyznawane przez Głównego Inspektora Pracy. Druga część spotkania poświęcona została uhonorowaniu laureatów 38. Ogólnopolskiego Konkursu Poprawy Warunków Pracy, organizowanego przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej.
W tegorocznej edycji konkursu nie przyznano pierwszej nagrody. Nagrodę trzeciego stopnia otrzymał zespół, w którego skład weszli pracownicy kopalni „Halemba-Wirek”, wraz z firmami: SMT Schaff Polska Sp. z o.o. i WWT Sp. z o.o. za opracowanie pn.:„Hydrauliczny przenośny zestaw opylający SMYK-SCHARF do zwalczania zagrożenia wybuchem pyłu węglowego w wyrobiskach górniczych”.
O przyznanie specjalnego wyróżnienia dla zarządu Kompanii Węglowej do minister pracy Jolanty Fedak wystąpiła przewodnicząca sądu konkursowego prof. Danuta Koradecka.
W liście skierowanym do zarządu węglowej spółki przewodnicząca dziękuje za duże zaangażowanie pracowników KW w realizację konkursu w regionie. „Poprawa warunków pracy górnictwie ma olbrzymie znaczenie dla naszej gospodarki, cieszy więc duża aktywność firm związanych właśnie z górnictwem”- czytamy w liście.