Klienci stacji Orlen pomagają domom dziecka

Orlen stacja

fot: orlen.pl

Orlen na razie nie będzie rozwijał swojej sieci stacji paliw w Niemczech

fot: orlen.pl

Klienci sieci stacji paliw Orlen, będący uczestnikami programu lojalnościowego Vitay, przekazali w tym roku na rzecz Rodzinnych Domów Dziecka ponad 3,5 mln punktów – dowiedział się portal nettg.pl z informacji przekazanych przez płocki koncern. W przeliczeniu na złotówki dało to sumę blisko 30 tysięcy złotych. Fundusze zostały przekazane na konto Fundacji Orlen Dar Serca, która od wielu lat wspiera rodzinne placówki opieki.

 

Środki finansowe pochodzące z punktów Vitay pozwoliły w ciągu ostatnich trzech lat na sfinansowanie 166 miesięcznych stypendiów, dofinansowanie ponad 1200 zabiegów rehabilitacyjnych, opłacenie ponad 15 000 obiadów, które uczniowie jedzą w szkołach oraz dofinansowanie zakupu przyborów szkolnych dla ponad 300 uczniów będących wychowankami RDD.
Każdy punkt przekazany przez klientów w ramach programu Vitay zwiększa środki finansowe przeznaczone na działalność domów rodzinnych. Jego uczestnicy programu podejmując decyzję o wspieraniu Rodzinnych Domów Dziecka, mogą sami zadeklarować cele na jakie zostaną przekazane punkty.


- W imieniu dzieci pragnę serdecznie podziękować wszystkim hojnym darczyńcom. To niezmiernie miłe, że uczestnicy programu Vitay dostrzegają potrzebę niesienia pomocy najmłodszym. Punkty zdobyte w programie po raz kolejny przeznaczone zostaną na zaspokojenie potrzeb podopiecznych Rodzinnych Domów Dziecka. Wierzymy, że dzięki takim szczytnym gestom uda nam się przywrócić dzieciom uśmiech - powiedział Leszek Kurnicki, dyrektor wykonawczy ds. marketingu PKN Orlen. 


Fundacja Orlen – Dar Serca wspiera Rodzinne Domy Dziecka od chwili swego powstania, czyli od 2001 roku. Placówki rodzinne to zdaniem psychologów szczególnie korzystna forma opieki zastępczej, w której wychowankowie otrzymują nie tylko to, co jest niezbędne do rozwoju fizycznego, ale także poczucie bezpieczeństwa i miłości. Istotny jest także wzorzec rodziny, która przy pokonywaniu trudów dnia codziennego zawsze na pierwszym miejscu stawia dobro dziecka.


Obecnie pod opieką fundacji znajduje się  280 Rodzinnych Domów Dziecka, w których wychowuje się ponad 2000 dzieci. Fundacja jest w stałym kontakcie z opiekunami i dzięki znajomości ich potrzeb stara się dostosowywać określone formy pomocy. Podopieczni Rodzinnych Domów Dziecka objęci są programem stypendialnym. Corocznie fundacja organizuje dla dzieci i ich opiekunów letni wypoczynek. Placówki otrzymują także wparcie na potrzeby socjalne, leczenie, rehabilitację podopiecznych oraz bieżące funkcjonowanie.


Klienci PKN Orlen wielokrotnie udowodnili swoją wrażliwość i chęć niesienia pomocy. Dotychczas darczyńcy na konto Fundacji przekazali ponad 16 mln punktów, co w efekcie dało sumę ponad 130 tysięcy złotych.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

W Górniczej o złożu Dębieńsko, transformacji Śląska i zagospodarowaniu wód kopalnianych

Co ze złożem Dębieńsko i JSW? Jak działa system aktywizacji zawodowej w górniczej spółce? Jaka powinna być transformacja naszego regionu? I jak zagospodarować infrastrukturę techniczną likwidowanych zakładów górniczych? O tym m.in. przeczytają Państwo w najnowszym wydaniu Trybuny Górniczej, która ukaże się już w najbliższy piątek 26 czerwca. 

Lato, lato wszędzie!

Astronomiczne, kalendarzowe i… kolejowe. To ostatnie zaczęło się najprędzej – już w połowie czerwca. W trzeciej, tzw. letniej korekcie rozkładu jazdy na tory wróciły między innymi regularne połączenia z Częstochowy do Zakopanego.

Kanadyjczycy na Śląsku zadbają o dostęp do surowców krytycznych. Przejęli ważną inwestycję

Kinterra Capital Corp., kanadyjski fundusz private equity inwestujący w sektorze minerałów krytycznych, przejął zlokalizowany w Polsce projekt produkcji prekursora materiału katodowego (pCAM) i węglanu litu. To pierwsza inwestycja funduszu w Europie i zarazem projekt o strategicznym znaczeniu dla rozwoju europejskiej infrastruktury przetwarzania surowców krytycznych, kluczowych dla rozwoju nowoczesnej gospodarki i bezpieczeństwa łańcuchów dostaw.

W kopalniach JSW licealiści przeprowadzili pokazy udzielania pierwszej pomocy

Młodzież z klas ratowniczych II LO w Zespole Szkół Zawodowych nr 2 w Knurowie prowadziła pokazy udzielania pierwszej pomocy na fantomach. Akcję zorganizowano w ruchu Szczygłowice oraz ruchu Knurów.