KHW: Wznowienie przygotowań do wejścia na giełdę

Siedziba KHW TON09

fot: ARC

W ocenie prezesa Gajosa giełdowy debiut KHW mógłby nastąpić w połowie 2011 roku

fot: ARC

W połowie tego roku zarząd Katowickiego Holdingu Węglowego zamierza wznowićprzygotowania do wejścia na Giełdę Papierów Wartościowych. Przez kilka miesięcy były one zawieszone, ponieważ organy spółki, nie będąc pewnymi, kiedy mógłby nastąpić giełdowy debiut, nie chciały ponosić związanych z tym procesem kosztów.

- Po konsultacjach z naszymi doradcami finansowymi, uznajemy, że sytuacja rynkowa uprawnia do tego, aby powrócić do przygotowań do giełdowego debiutu. W połowie tego roku chcemy więc wznowić działania, ściśle związane z procesem IPO (pierwsza oferta publiczna) - powiedział nettg.pl prezes zarządu KHW, Stanisław Gajos.

W ocenie prezesa Gajosa giełdowy debiut KHW mógłby nastąpić w połowie 2011 roku. Dodaje, że nieznaczne poparcie załogi dla tej ścieżki prywatyzacji, wyrażone przez nią w referendum, teraz zauważalnie wzrosło. - Upływ czasu i pozytywny debiut ,,Bogdanki" spowodowały, że przychylność załogi spółki dla giełdowej ścieżki jest zdecydowanie większa. Ba, odczuwam nawet presję ze strony części pracowników, żeby wrócić do tematu - twierdzi prezes.
 

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Byli opozycjoniści będą debatować w rocznicę porozumienia jastrzębskiego

W 46. rocznicę podpisania porozumienia jastrzębskiego w Muzeum w Gliwicach odbędzie się debata antykomunistycznych opozycjonistów. 

Czesi: "Spoglądając na JSW, zarządzający spółką węglową OKD mogą się tylko cieszyć"

Nasi południowi sąsiedzi bacznie przyglądają się sytuacji w polskich kopalniach. Dają nawet odczuć, że trochę nam współczują.

Kto naprawdę zmechanizował kopalnie? Jak polityka napisała na nowo historię śląskiego górnictwa

Nic dzisiaj o bieżącej polityce nie napiszę, bo wzajemne dogryzania mnie zmęczyły i nie posuwają naszych polskich spraw. Gdzieś tam jednak pojawiają się dwa terminy: historia i polityka historyczna. Intuicyjnie to pierwsze słowo znamy, jak się wydaje, dobrze i rozumiemy chyba tak samo. 

Europa walczy o metale krytyczne. Polska ma w ziemi prawdziwy skarb - miedź, srebro czy wolfram

Bezpieczeństwo surowcowe nie jest dziś tematem sektorowym – to fundament funkcjonowania nowoczesnej gospodarki i jeden z filarów bezpieczeństwa państwa. Gospodarka bez surowców nie ma szans na przetrwanie.