Jastrzębska Spółka Węglowa S.A.

27.60 PLN (-0.36%)

KGHM Polska Miedź S.A.

320.55 PLN (-3.07%)

ORLEN S.A.

126.94 PLN (-0.36%)

PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.

10.34 PLN (-1.01%)

TAURON Polska Energia S.A.

9.80 PLN (-1.63%)

Enea S.A.

22.80 PLN (-0.87%)

Lubelski Węgiel Bogdanka S.A.

24.00 PLN (+0.42%)

Złoto

4 785.60 USD (+0.82%)

Srebro

78.56 USD (+2.00%)

Ropa naftowa

97.79 USD (-1.51%)

Gaz ziemny

2.72 USD (+0.82%)

Miedź

6.06 USD (+0.70%)

Węgiel kamienny

104.15 USD (+4.25%)

Jastrzębska Spółka Węglowa S.A.

27.60 PLN (-0.36%)

KGHM Polska Miedź S.A.

320.55 PLN (-3.07%)

ORLEN S.A.

126.94 PLN (-0.36%)

PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.

10.34 PLN (-1.01%)

TAURON Polska Energia S.A.

9.80 PLN (-1.63%)

Enea S.A.

22.80 PLN (-0.87%)

Lubelski Węgiel Bogdanka S.A.

24.00 PLN (+0.42%)

Złoto

4 785.60 USD (+0.82%)

Srebro

78.56 USD (+2.00%)

Ropa naftowa

97.79 USD (-1.51%)

Gaz ziemny

2.72 USD (+0.82%)

Miedź

6.06 USD (+0.70%)

Węgiel kamienny

104.15 USD (+4.25%)

KHW: bieżące wyniki do wglądu

fot: Maciej Dorosiński

Od stycznia kopalnie KHW codziennie udostępniają załogom tabele, na bieżąco prezentujące wyniki, osiągnięte przez zakład w konkretnym dniu

fot: Maciej Dorosiński

Od początku roku pracownicy kopalń Katowickiego Holdingu Węglowego są na bieżąco informowani o wynikach ich zakładów w danym miesiącu. Łączy się to z obowiązującym w spółce od roku systemem premiowania, uzależniających je od osiąganych przez poszczególne kopalnie wyników dowiedział się portal górniczy nettg.pl z serwisu informacyjnego spółki.

Przed upowszechnianiem bieżących informacji - przede wszystkim o ilości ton wydobytego węgla i postępie robót przygotowawczych - pracownicy kopalń na ogół dowiadywali się o wysokości swoich premii dopiero z pasków od wypłaty, a więc po zakończonym już miesiącu. Od stycznia właściwe służby zakładów codziennie udostępniają załogom tabele, na bieżąco prezentujące wyniki, osiągnięte przez kopalnię w konkretnym dniu. Co ważne, podawana jest jednocześnie informacja o prognozowanej wysokości premii, wynikającej z poziomu realizacji planu. Informacje te są wywieszane przy okienkach oddziałów górniczych oraz w miejscach podziału pracy.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Lotnisko Katowice rozpoczęło rozbudowę parkingów o 1,1 tys. nowych miejsc

Rozbudowę parkingu terenowego P5 o 1,1 tys. miejsc postojowych rozpoczął zarządca lotniska Katowice, spółka Górnośląskie Towarzystwo Lotnicze. Dotąd GTL oferuje pasażerom ok. 6,7 tys. miejsc parkingowych.

Hennig-Kloska:K oniec prac nad specustawą o pomocy poszkodowanym w Czystym Powietrzu

Prace nad projektem specustawy ws. pomocy poszkodowanym w "Czystym Powietrzu" mogą szybko się zakończyć; może w ciągu miesiąca zostanie przyjęty przez rząd - wynika z wypowiedzi ministry klimatu Pauliny Hennig-Kloski. Oceniła, że będzie to możliwe, o ile nie będzie "większych uwag" do projektu.

Możliwe przedłużenie programu CPN, decyzja zależna od sytuacji na rynku ropy

Istnieje możliwość przedłużenia programu CPN na maj - wynika z wtorkowej wypowiedzi ministra finansów i gospodarki Andrzeja Domańskiego. Zaznaczył , że decyzja w tej sprawie będzie uzależniona od dalszego rozwoju sytuacji na rynku ropy i czynników geopolitycznych.

PERN jest w stanie zapewnić tłoczenie ropy do Niemiec,, jeżeli Rosja wstrzyma tam dostawy z Kazachstanu

W przypadku wstrzymania tłoczenia ropy rurociągiem "Przyjaźń" do Niemiec i jednocześnie zainteresowania udziałowców niemieckich rafinerii dostawami tego surowca, przy czym nie byłby to podmiot rosyjski, PERN jest w stanie pomóc tłoczeniami z gdańskiego Naftoportu - poinformowała PAP spółka.