KGHM z nagrodą The Best Of The Best za raport roczny

1603187098 kghmraportroczny

fot: Instytut Rachunkowości i Podatków

Nagrodę, w imieniu zarządu KGHM, odebrała wiceprezes ds. finansowych prof. Katarzyna Kreczmańska-Gigol podczas uroczystej gali, która odbyła się 15 października na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie

fot: Instytut Rachunkowości i Podatków

Miedziowy gigant po raz kolejny znalazł się w gronie spółek najlepiej raportujących swoje działania. Instytut Rachunkowości i Podatków ogłosił wyniki konkursu "The Best Annual Report" na najlepszy raport roczny. Skonsolidowany Raport za 2019 r. został doceniony tytułem „The Best of the Best”.
The Best Annual Report to konkurs, który promuje raporty roczne o największej wartości użytkowej dla akcjonariuszy i inwestorów. Biorą w nim udział spółki z całego kraju, które sporządzają skonsolidowane sprawozdania finansowe zgodnie z Międzynarodowymi Standardami Sprawozdawczości Finansowej (MSSF) i Międzynarodowymi Standardami Rachunkowości (MSR) - poinformowało portal netTG.pl biuro prasowe KGHM.

Nagrody i wyróżnienia są przyznawane przez Kapitułę Instytutu Rachunkowości i Podatków, którą tworzą najwybitniejsi eksperci i praktycy w dziedzinie rachunkowości, finansów i relacji inwestorskich. Szczególne znaczenie mają te elementy raportowania, które są priorytetowo traktowane przez inwestorów, np. strategia, prognozy, ale też zwięzłość, logiczny układ czy progres w prezentowanych informacjach.

Laureatem „The Best Of The Best” zostaje spółka, która w sposób stały utrzymuje wysoki poziom jakości raportowania i komunikacji z rynkiem i która w ciągu wszystkich edycji konkursu trzy razy zdobyła I nagrodę główną. Ponowne wyróżnienie tym tytułem dla KGHM dowodzi wysokich standardów w spółce.

Nagrodę, w imieniu  zarządu KGHM, odebrała wiceprezes ds. finansowych prof. Katarzyna Kreczmańska-Gigol podczas uroczystej gali, która odbyła się 15 października na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Na pytanie prowadzącego galę Sławomira Siezieniewskiego - jak to jest być najlepszym z najlepszych odpowiedziała:

- Myślę, że lepiej powiedziałby mój zespół, jak być najlepszym z najlepszych, bo to oni są najlepsi. Bardzo dziękuję kapitule, że doceniła nasz wysiłek i bardzo dziękuję zespołowi KGHM, który zapracował na ten sukces.

Proces raportowania w KGHM Polska Miedź SA odbywa się w cyklu rocznym. Skonsolidowany Raport Roczny obejmuje zarówno dane finansowe, jak i informacje niefinansowe dotyczące m.in. bezpieczeństwa pracowników i ochrony środowiska.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Metropolia przekaże gminom kolejne 25,2 mln zł z Funduszu Odporności

Kolejne 25,2 mln zł trafi do gmin Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii z Funduszu Odporności - zdecydowało zgromadzenie GZM podczas środowej sesji. Większość tej kwoty pokryje koszty organizacji transportu publicznego.

Nie żyje prof. Marian Mitręga. Wieloletni pracownik Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego

Nie żyje prof. dr hab. Marian Mitręga. Politolog przez blisko pół wieku związany był z Wydziałem Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. W lipcu skończyłby 74 lata.

Przewodniczący rady nadzorczej JSW zrezygnował z funkcji

Przewodniczący Rady Nadzorczej Jastrzębskiej Spółki Węglowej Łukasz Czopik złożył rezygnację z pełnienia funkcji w radzie nadzorczej spółki ze skutkiem na 30 czerwca 2026 r. - poinformowała w środę JSW.

PGE łączy siły z polską nauką. Podpisano umowy z kluczowymi jednostkami badawczymi

PGE Polska Grupa Energetyczna wchodzi na nowy poziom współpracy z polskim środowiskiem naukowym. Spółka podpisała ramowe umowy z dziewięcioma wiodącymi polskimi uczelniami i instytutami badawczymi, wśród których znajdują się m.in. Instytut Technologii Paliw i Energii oraz Akademia Górniczo‑Hutnicza. Celem partnerstwa jest przyspieszenie prac badawczo-rozwojowych (B+R), szybsze testowanie innowacji oraz ich wdrożenie w skali krajowego giganta energetycznego.