Jastrzębska Spółka Węglowa S.A.

31.80 PLN (-0.22%)

KGHM Polska Miedź S.A.

293.00 PLN (-1.51%)

ORLEN S.A.

128.90 PLN (+5.62%)

PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.

9.39 PLN (-4.17%)

TAURON Polska Energia S.A.

9.40 PLN (-5.66%)

Enea S.A.

21.08 PLN (-4.09%)

Lubelski Węgiel Bogdanka S.A.

23.80 PLN (+2.37%)

Złoto

5 158.54 USD (0.00%)

Srebro

85.45 USD (+0.09%)

Ropa naftowa

99.51 USD (+2.71%)

Gaz ziemny

3.27 USD (+0.80%)

Miedź

5.84 USD (-0.72%)

Węgiel kamienny

125.95 USD (0.00%)

Jastrzębska Spółka Węglowa S.A.

31.80 PLN (-0.22%)

KGHM Polska Miedź S.A.

293.00 PLN (-1.51%)

ORLEN S.A.

128.90 PLN (+5.62%)

PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.

9.39 PLN (-4.17%)

TAURON Polska Energia S.A.

9.40 PLN (-5.66%)

Enea S.A.

21.08 PLN (-4.09%)

Lubelski Węgiel Bogdanka S.A.

23.80 PLN (+2.37%)

Złoto

5 158.54 USD (0.00%)

Srebro

85.45 USD (+0.09%)

Ropa naftowa

99.51 USD (+2.71%)

Gaz ziemny

3.27 USD (+0.80%)

Miedź

5.84 USD (-0.72%)

Węgiel kamienny

125.95 USD (0.00%)

KGHM uhonrouje pracowników hut wchodzących w skład koncernu

fot: KGHM

Po trwającym 2,5 miesiąca remoncie pieca zakończył się postój technologiczny w Hucie Miedzi Głógów II, a zmodernizowany ciąg produkcyjny pracuje pełną parą

fot: KGHM

KGHM Polska Miedź kultywuje tradycje świąt branżowych. Jedno z najważniejszych to święto Hutnika. Przypada ono 4 maja, w dniu św. Floriana – dowódcy oddziału gaśniczego w rzymskiej armii. W tym roku, ze względu na obowiązujący w kraju stan epidemii, wszystkie oficjalne uroczystości i wydarzenia planowane w ramach obchodów hutniczego święta zostały odwołane.

Dzień Hutnika to jedno z najważniejszych świąt w KGHM. 4 maja hutnicy, strażacy i ratownicy KGHM uroczyście świętują dzień swojego patrona - św. Floriana, który zginął śmiercią męczeńską. To jego proszą o wsparcie i pomoc wszyscy ci, którzy w swej pracy zmagają się z żywiołami ognia i wody. Zazwyczaj w ramach obchodów odbywały się uroczyste akademie, karczmy piwne, combry babskie, biesiady oraz imprezy plenerowe.

- Ze względu na epidemię koronawirusa nie mamy możliwości hucznego świętowania Dnia Hutnika, jak robimy to rokrocznie. Nie zmienia to faktu, że pamiętamy i doceniamy pracę i codzienne zaangażowanie naszych hutników, strażaków i ratowników. KGHM to pełen ciąg technologiczny, że każde ogniwo w nim jest ważne. Dziękuję za Wasz wkład w rozwój firmy - powiedział Marcin Chludziński, prezes KGHM Polska Miedź. 

W spółce już w styczniu uruchomiono procedurę rozpatrywania i opiniowania wniosków o nadanie odznaczeń państwowych. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Pan Andrzej Duda, na wniosek Wojewody Dolnośląskiego, nadał odznaczenia państwowe zasłużonym 15 pracownikom KGHM Polska Miedź. Medale Złote za Długoletnią Służbę otrzymało 10 pracowników Huty Miedzi Głogów, 4 z Huty Legnica oraz 1 pracownik Huty Cedynia.  Z uwagi na brak możliwości organizacji akademii hutniczej, odznaczenia te będą wręczone w innym terminie. Pracownikom związanym z hutnictwem zostaną wręczone jedynie odznaczenia branżowe - Odznaki Honorowe „Zasłużony dla KGHM Polska Miedź S.A.”. Wręczenie nastąpi na terenie Oddziałów corocznie uczestniczących w hutniczych obchodach, przy zachowaniu najwyższych środków ostrożności, bez części oficjalnej i praktykowanego ceremoniału. Odznaki wraz z listem gratulacyjnym Prezesa Zarządu zostaną wręczone 27 pracownikom hut, JRGH i Centrali.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Na terenie kopalni lądował śmigłowiec LPR. Pracownik trafił do szpitala

Na terenie kopalni Marcel w Radlinie w środę, 11 marca, około godziny 17 wylądował śmigłowiec LPR. Pomocy medycznej potrzebował jeden z pracowników.

Marszałek Saługa: Nie możemy wylewać dziecka z kąpielą i wygasić górnictwa z dnia na dzień

- Na pewno nie jest możliwe zamknięcie wszystkich kopalni i przejście na zupełnie inny poziom kreowania gospodarki opartej na zupełnie nowych technologiach. Minie trochę czasu zanim będziemy w stanie oprzeć konkretne gałęzie gospodarki wyłącznie na alternatywnych źródłach energii - mówi marszałek województwa śląskiego Wojciech Saługa.

Ta kopalnia sięgnie po miliony ton węgla świetnej jakości. Nowy poziom 880 m zmieni wszystko

Górnicy z ruchu Chwałowice kopalni ROW prowadzą obecnie eksploatację trzema ścianami. I taki jest też obecny model funkcjonowania zakładu, który od kilku lat notuje dobre wyniki produkcyjne. W październiku ub.r. ruszyła też ważna inwestycja, pozwalająca na odtworzenie bazy zasobowej, a tym samym na realizację zapisów umowy społecznej i wydobycia zaplanowanego w programach operacyjnych kopalń. Pogłębiany jest szyb II do poziomu 880 m.

Załoga PG Silesia wciąż nie ma pewności, czy miejsca pracy zostaną utrzymane

Wciąż niepewny jest los Przedsiębiorstwa Górniczego Silesia. Przypomnijmy, że w ub. tygodniu zarządca sądowy wysłał do strony rządowej, związków zawodowych oraz właściciela spółki pismo o złej sytuacji kopalni i prawdopodobnej redukcji zatrudnienia o kilkaset osób. Mimo, iż Sąd Rejonowy w Katowicach nie wyraził sprzeciwu wobec dzierżawy przedsiębiorstwa przez Bumech, koncesja na wydobycie wciąż nie została przeniesiona i co za tym idzie nie możliwe jest przejęcie pracowników przez owego przedsiębiorcę.