KGHM: Seniorzy już po Dniu Górnika
Po raz pierwszy na imprezę uważaną dotąd za najmniej ważną, w otoczeniu związkowców przybył prezes KGHM Mirosław Krutin. Doskonałe nastroje obu dotąd bezwzględnie zwalczających się stron świadczyły o zażegnaniu konfliktu i podjęciu twórczej współpracy. Prezes powiedział, że firma to przede wszystkim ludzie. Nie maszyny, komputery i urządzenia. Podkreślił, że dzisiejszy kształt spółki zawdzięczamy tym, którzy pracowali tu przed nami. Od jej stanu zależy obecnie los tysięcy pracowników i ich rodzin.
– Choć mamy przed sobą bardzo trudny rok, to nie będziemy jednak rezygnować ze strategicznych inwestycji, takich jak udostępnienie złoża rudy miedzi Głogów Głęboki Przemysłowy – mówił Krutin. – Inwestycje w górnictwo i hutnictwo to najpewniejsza przyszłość firmy i jej pracowników, nie tylko dziś, ale i za pięć, dziesięć i piętnaście lat.