fot: KGHM
KGHM na wręczeniu nagród "Liderzy Filantropii reprezentował Krzysztof Kułacz - sekretarz Fundacji Polska Miedź (na zdjęciu pierwszy z lewej)
fot: KGHM
Kolejny raz z rzędu, KGHM Polska Miedź SA znalazł się w gronie laureatów konkursu „Liderzy Filantropii 2010”, w kategorii firm, które przekazały najwięcej pieniędzy na cele społeczne. Uroczystość wręczenia nagród odbyła się wczoraj (27 października) w Warszawie. KGHM reprezentował Krzysztof Kułacz, sekretarz Fundacji Polska Miedź – dowiedział się portal nettg.pl z informacji przekazanych przez miedziowy koncern.
KGHM prowadzi działalność dobroczynną poprzez Fundację Polska Miedź, która wspomaga zarówno instytucje, stowarzyszenia jak i udziela darowizn osobom fizycznym. W 2009 roku Fundacja Polska Miedź przekazała na cele społeczne 6 milionów złotych. Z tego wsparcia skorzystało 210 instytucji i ponad 760 osób. Pieniądze zostały przeznaczone m.in. na rzecz ochrony zdrowia, oświatę, naukę, kulturę i sztukę, ochronę dóbr kultury i dziedzictwa narodowego, a także na rozwój sportu w regionie.
- Cieszymy się z tego wyróżnienia i tytułu "Lider Filantropii 2010". Wiemy, że warto inwestować czas i pieniądze na pomoc innym. W ciągu ośmiu lat działalności Fundacja Polska Miedź przekazała już ponad 44 mln złotych w ramach wsparcia instytucji oraz 26 mln zł pomocy finansowej osobom fizycznym. Organizujemy także wiele akcji charytatywnych. Ostatnio pomagaliśmy Powodzianom z Bogatyni współorganizując cykl koncertów, zbiórkę pieniędzy oraz akcję SMS-ową - mówi Cecylia Ewa Stankiewicz, prezes Fundacji Polska Miedź.
Warto dodać, że w tym roku Fundacja przeznaczy na pomoc charytatywną 12,5 mln zł.
Celem konkursu "Liderzy Filantropii" jest promocja społecznego zaangażowania firm, które prowadzą działania społeczne w sposób przejrzysty i odpowiedzialny. Nagradzane są w nim firmy, które przeznaczają najwięcej (relatywnie i bezwzględnie) pieniędzy na cele społeczne.