KGHM Ecoren wybuduje zajkład recyklingu sprzętu AGD i RTV
Zakład recyklingu zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, który powstanie w Rynarcicach koło Lubina, ma zostać uruchomiony w drugiej połowie 2009 roku. Jeszcze w tym miesiącu KGHM Ecoren ogłosi przetarg na montaż i dostarczenie linii produkcyjnej do rozdrabniania urządzeń i separacji poszczególnych materiałów.
Planowany w KGHM Ecoren zakład będzie zajmował się recyklingiem drobnego sprzętu RTV i AGD (żelazka, czajniki, drukarki, sprzęt CD). Obecnie funkcjonujące Polsce tego typy firmy skupiają się głównie na sprzęcie wielkogabarytowym. Wydajność instalacji Ecoren ma sięgać 1000 ton miesięcznie.