KGHM czekają zmiany
W związku z kryzysem finansowym na świecie i spadkiem cen miedzi KGHM Polska Miedź zamierza obniżyć koszty produkcji. Temu celowi służyć mają dwa projekty inwestycyjne: budowa nowego pieca w Hucie Miedzi \"Głogów\" i budowa bloków parowo-gazowych w Polkowicach i Głogowie. Pierwszy ma obniżyć koszty produkcji miedzi. Natomiast dzięki blokom parowo-gazowym KGHM ma być zdolny do wytwarzania 22 proc. potrzebnej mu energii. Oba projekty mają być realizowane przez cztery lata, a ich koszt – według szacunków - zamknie się kwotą 2,5 mld zł.
Istnieją również plany integracji kopalń: ZG Lubin, ZG Polkowice-Sieroszowice i ZG Rudna.