KGHM chce wypłaty jak najmniejszej dywidendy za 2008 rok
- Bardzo dobrze by spółka, rada nadzorcza i Skarb Państwa mówili jednym głosem w sprawie dywidendy. Tak chcielibyśmy, by było w sprawie dywidendy za 2008 rok, ale raczej nie spodziewajmy się, że będziemy dążyć do tego, by te wielkości były duże, wręcz przeciwnie - powiedział Krutin cytowany przez onet.pl za doniesieniami PAP.
- Sytuacja nas skłania ku temu, by wypłata była minimalnie możliwa do zaakceptowania przez wszystkie strony - dodał.
Spółka informowała w połowie roku, że chce utrzymać dywidendę na stabilnym poziomie 20-50 proc. zysku, ale będzie to uzależnione od programu inwestycyjnego.
Za 2007 rok spółka wypłaciła 9 zł dywidendy na akcję, czyli w sumie 1,8 mld zł. W 2007 roku zysk netto KGHM wyniósł 3,8 mld zł.