- Talony będą w zależności od dochodów. Około 50 osób, które mają najniższe dochody, dostanie za 820 zł, pozostali za 800 zł - informuje Piotr Trempała, przewodniczący ZZ Pracowników Dołowych. - Górnicy przeznaczą je na zakupy świąteczne. Zaprowadzą małżonki do supermarketu i wyjadą z niego z pełnymi koszami różnych produktów.
Tymczasem w ZG \"Polkowice - Sieroszowice” talonów nie będzie, bo były już na Wielkanoc. W Hucie Miedzi Głogów dopiero trwają rozmowy i spory. Dyrekcja mówi, że talonów nie będzie, bo ich nie zaplanowano. Związkowcy twierdzą, że sprawa nie jest jeszcze przegrana.
- Decyzji jeszcze nie ma, moim zdaniem talony będą - mówi Andrzej Cieślak, szef zakładowego ZZ Pracowników Przemysłu Miedziowego. W zeszłym roku hutnicy dostali talony na 500 zł - cytuje gazeta.
Pracująca dla kopalń spółka planuje emisję akcji, by pozyskać środki na zaspokojenie wierzycieli
Zarząd PKP Cargo chce wyemitować w ofercie publicznej od 75 mln do 89,57 mln akcji o nominalnej wartości 1 zł każda, co ma zapewnić środki na spłatę zobowiązań firmy - poinformowała we wtorek wieczorem spółka. O tym, czy plany zostaną przyjęte, ma zdecydować piątkowe nadzwyczajne walne zgromadzenie.