Jastrzębska Spółka Węglowa S.A.

33.06 PLN (-2.02%)

KGHM Polska Miedź S.A.

282.50 PLN (+1.25%)

ORLEN S.A.

131.18 PLN (-1.37%)

PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.

10.61 PLN (-1.21%)

TAURON Polska Energia S.A.

10.35 PLN (-1.48%)

Enea S.A.

24.30 PLN (-1.30%)

Lubelski Węgiel Bogdanka S.A.

33.20 PLN (-1.63%)

Złoto

4 759.12 USD (+1.20%)

Srebro

74.71 USD (-1.09%)

Ropa naftowa

101.89 USD (-1.65%)

Gaz ziemny

2.87 USD (-0.31%)

Miedź

5.66 USD (+0.06%)

Węgiel kamienny

127.90 USD (-1.24%)

Jastrzębska Spółka Węglowa S.A.

33.06 PLN (-2.02%)

KGHM Polska Miedź S.A.

282.50 PLN (+1.25%)

ORLEN S.A.

131.18 PLN (-1.37%)

PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.

10.61 PLN (-1.21%)

TAURON Polska Energia S.A.

10.35 PLN (-1.48%)

Enea S.A.

24.30 PLN (-1.30%)

Lubelski Węgiel Bogdanka S.A.

33.20 PLN (-1.63%)

Złoto

4 759.12 USD (+1.20%)

Srebro

74.71 USD (-1.09%)

Ropa naftowa

101.89 USD (-1.65%)

Gaz ziemny

2.87 USD (-0.31%)

Miedź

5.66 USD (+0.06%)

Węgiel kamienny

127.90 USD (-1.24%)

KGHM będzie współpracować z Wojskami Obrony Terytorialnej

fot: Jarosław Galusek/ARC

Celem porozumienia pomiędzy KGHM i WOT jest współpraca dotycząca wzmacniania zdolności obronnych Rzeczypospolitej Polskiej

fot: Jarosław Galusek/ARC

Szkolenia z zakresu obronności oraz promocję służby wojskowej zakłada list intencyjny podpisany przez KGHM i Wojska Obrony Terytorialnej - podała w poniedziałek w komunikacie miedziowa spółka.

Jak wskazano w komunikacie prasowym, celem porozumienia pomiędzy KGHM i WOT jest współpraca dotycząca wzmacniania zdolności obronnych Rzeczypospolitej Polskiej oraz wsparcie promocyjne działań Wojsk Obrony Terytorialnej. Strony będą współdziałać m.in. w zakresie szkoleń jednostek wojskowych WOT z departamentami KGHM - wyjaśniono.

Planowane są m.in. działania związane z bezpieczeństwem, w tym z ratownictwem medycznym. Miedziowa spółka z wojskiem będzie też współorganizować i uczestniczyć w uroczystościach oraz projektach edukacyjnych na rzecz lokalnych społeczności - dodano.

Prezes KGHM Tomasz Zdzikot podkreślił, że kwestie dotyczące obronności i bezpieczeństwa do dziś sprawy kluczowe - jak mówił - także dla KGHM.

- Warto podkreślić, że wśród żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej znajdują się również nasi pracownicy. Ta współpraca z jednej strony daje nam nowe perspektywy rozwoju, a z drugiej dotyka najważniejszych wartości i etyki - powiedział cytowany w komunikacie Zdzikot.

Płk Krzysztof Stańczyk, p.o dowódcy Wojsk Obrony Terytorialnej, wskazał, że współpraca WOT i KGHM będzie miała przede wszystkim wymiar szkoleniowy.

- Obejmie również wymianę doświadczeń, a w szczególności budowanie świadomości w kontekście zagrożeń dla strategicznej infrastruktury spółki - powiedział płk Stańczyk.

W komunikacie przypomniano, że w ostatnim czasie miedziowa spółka nawiązała współpracę również z Wojskami Obrony Cyberprzestrzeni oraz Centrum Weterana działań Poza Granicami Państwa.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Orlen zmienił hurtowe ceny paliw

Orlen zmienił w środę ceny hurtowe paliw, podnosząc o 16 zł na metr sześc. cenę benzyny bezołowiowej Eurosuper 95 i obniżając o 14 zł na metr sześc. cenę oleju napędowego Ekodiesel - wynika z danych opublikowanych przez koncern. We wtorek oba te podstawowe paliwa zdrożały.

Motyka: Jeśli kierowcy z Niemiec będą kupować zbyt dużo paliwa, rząd może wprowadzić limity

Jeśli kierowcy z Niemiec będą kupować na polskich stacjach tyle paliwa, że zagrozi to przerwaniem podaży, rząd będzie mógł wprowadzić limity tankowania - przekazał we wtorek minister energii Miłosz Motyka. Zaznaczył, że sytuacja na stacjach paliw w przygranicznych powiatach jest stale monitorowana.

JSW: Kolejny krok w sprawie sprzedaży spółek na rzecz Agencji Rozwoju Przemysłu

Zaledwie pół godziny trwało - zwołane na 31 marca - nadzwyczajne walne zgromadzenie Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Podczas krótkich obrad zgodzono się się na ustanowienie zabezpieczeń na majątkach dwóch kopalń. Chodzi o przedwstępną umowę sprzedaży należących do Grupy JSW spółek - Przedsiębiorstwo Budowy Szybów i Jastrzębskie Zakłady Remontowe na rzecz Agencji Rozwoju Przemysłu.

Prezes SRK: Nie jesteśmy już wyłącznie likwidatorem kopalń, staliśmy się moderatorem zmian w regionie

Rozmowa z JAROSŁAWEM WIESZOŁKIEM, prezesem Spółki Restrukturyzacji Kopalń.