Kazachstan: Sześciu górników zginęło w kopalni miedzi
Do wypadku doszło w niedzielę wieczorem, gdy nieoczekiwanie stanęła przeciążona winda; sześciu górników wpadło do szybu - powiedział rzecznik prokuratury w Karagandzie Nurbek Kuzbakow.
W windzie, przeznaczonej dla najwyżej 21 ludzi, znajdowało się 39 górników - dodał.
Kopalnia należy do kompanii Kazakhmys, notowanej na londyńskiej giełdzie i należącej do pierwszej dziesiątki producentów miedzi na świecie.