Jastrzębska Spółka Węglowa S.A.

28.10 PLN (-3.96%)

KGHM Polska Miedź S.A.

299.90 PLN (-0.65%)

ORLEN S.A.

130.92 PLN (+1.88%)

PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.

10.82 PLN (+3.05%)

TAURON Polska Energia S.A.

9.31 PLN (-3.06%)

Enea S.A.

21.84 PLN (-0.82%)

Lubelski Węgiel Bogdanka S.A.

24.60 PLN (-3.53%)

Złoto

4 558.71 USD (-1.12%)

Srebro

72.00 USD (-1.53%)

Ropa naftowa

111.07 USD (+6.87%)

Gaz ziemny

2.64 USD (-1.68%)

Miedź

5.94 USD (-0.56%)

Węgiel kamienny

109.40 USD (-2.10%)

Jastrzębska Spółka Węglowa S.A.

28.10 PLN (-3.96%)

KGHM Polska Miedź S.A.

299.90 PLN (-0.65%)

ORLEN S.A.

130.92 PLN (+1.88%)

PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.

10.82 PLN (+3.05%)

TAURON Polska Energia S.A.

9.31 PLN (-3.06%)

Enea S.A.

21.84 PLN (-0.82%)

Lubelski Węgiel Bogdanka S.A.

24.60 PLN (-3.53%)

Złoto

4 558.71 USD (-1.12%)

Srebro

72.00 USD (-1.53%)

Ropa naftowa

111.07 USD (+6.87%)

Gaz ziemny

2.64 USD (-1.68%)

Miedź

5.94 USD (-0.56%)

Węgiel kamienny

109.40 USD (-2.10%)

Katowice: Tauron doceniony za rozwój elektromobilności

1544103709 nagroda elektromobilnosc tauron

fot: Tauron

Badanie „Lider Elektromobilności 2018” objęte zostało patronatem honorowym Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju oraz Ministerstwa Energii

fot: Tauron

Tauron otrzymał nagrodę "Lider Elektromobilności 2018" podczas szczytu klimatycznego COP24. Wyróżnienie jest wynikiem badania rynku e-mobility w Polsce przeprowadzonego przez Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych (PSPA) i firmę doradczą PwC.

Magenta Grupa Tauron, spółka odpowiadająca za rozwój obszaru e-mobility w Grupie Tauron, znalazła się wśród firm najbardziej zaangażowanych w rozwój zero- i niskoemisyjnego transportu w Polsce. Spółka została doceniona za kompleksowe, przemyślane oraz odpowiedzialne podejście do rozwoju elektromobilności w ramach działalności przedsiębiorstwa, w szczególności w zakresie realizacji projektów pilotażowych oraz wspierania innowacji.

- Elektromobilność to jeden z kierunków działań biznesowych i technologicznych, które pozwolą na budowanie naszej przewagi konkurencyjnej i tworzenie rozwiązań przyjaznych środowisku. Cieszę się, że  spółki energetyczne wprowadzają je w życie - powiedział podczas uroczystości wręczenia nagród minister energii Krzysztof Tchórzewski.

23 stacje ładowania i 20 samochodów elektrycznych to podstawa uruchomionego w pierwszych dniach grudnia w Katowicach systemu elektromobilności. Projekt służy mieszkańcom, przedsiębiorcom i turystom odwiedzającym Katowice, a także gościom szczytu klimatycznego COP24.

- Nagroda "Lidera Elektromobilności 2018" stanowi dla nas potwierdzenie tego, że trafnie identyfikujemy wyzwania i megatrendy w obszarze e-mobility. Wierzymy, że tylko spójne, skrojone na miarę ekosystemy elektromobilności, mogą stymulować rozwój tej branży. Już dziś zapraszamy samorządy, małe i duże przedsiębiorstwa do współpracy - mówi Michał Koszałka prezes zarządu Magenta Grupa Tauron.

Projekt w Katowicach to dla Tauron początek budowy oferty dotyczącej elektromobilności. System ładowarek i sprzężona z nim usługa car-sharingu traktowane są jako pilotaż kompetencyjny. Grupa chce zebrać doświadczenia zarówno z zakresu obsługi floty samochodów elektrycznych, jak i przetestować oprogramowanie służące do zarządzania infrastrukturą oraz procesem ładowania.

Magenta Grupa Tauron ta powstała w 2016 roku z myślą o tworzeniu innowacyjnych rozwiązań produktowych i modeli biznesowych przede wszystkim w obszarze elektromobilności oraz Smart City.

Badanie „Lider Elektromobilności 2018” objęte zostało patronatem honorowym Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju oraz Ministerstwa Energii.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Plaża, która zachwyca i wypoczynek, który zostaje w pamięci – poznaj uroki Jarosławca

Są takie miejsca nad polskim morzem, do których chce się wracać. Pachną sosnowym lasem, szumią falami, kuszą spacerami o zachodzie słońca i dają to, czego w codziennym zabieganiu najbardziej nam brakuje, czyli prawdziwy odpoczynek. Jednym z takich miejsc jest Jarosławiec, malownicza nadbałtycka miejscowość, która od kilku lat zachwyca turystów nie tylko klimatem rodzinnego kurortu, ale też niezwykłą plażą znaną jako „polski Dubaj”.

Rekultywacja, która zmienia krajobraz

Wydobycie węgla brunatnego od dekad kształtowało krajobraz regionu bełchatowskiego. Obok działalności przemysłowej, równie intensywnie realizowany jest inny proces - przywracania terenom pogórniczym nowych funkcji przyrodniczych, krajobrazowych i rekreacyjnych. Rekultywacja prowadzona w Kopalni Węgla Brunatnego Bełchatów to jedno z największych i najbardziej złożonych przedsięwzięć tego typu w Polsce, a jego efekty są widoczne gołym okiem.

Pętla Cieńkowska w Wiśle – atrakcja dla całej rodziny

Czasem naprawdę niewiele trzeba, żeby odpocząć. Krótka podróż, zmiana otoczenia, świeże powietrze i widok na góry potrafią skutecznie oderwać od codziennego tempa. Wisła Malinka i Pętla Cieńkowska to propozycja dla tych, którzy chcą choć na chwilę zostawić za sobą hałas ulic, obowiązki i miejski pośpiech, a jednocześnie nie planować dalekiej, wymagającej wyprawy.

Pogrzeb posła Łukasza Litewki. „Żegnaj, Przyjacielu. My to tu tylko tak zostawimy...”

W kościele pw. św. Joachima w Sosnowcu-Zagórzu pożegnano w środę 29 kwietnia posła Łukasza Litewkę. W uroczystościach, oprócz najbliższej rodziny i przyjaciół posła, wzięli także udział politycy. Wzruszające pożegnanie zgromadziło tysiące osób. Łukasz Litewka odszedł w sposób, z którym nie potrafi się nikt pogodzić.