Kanada: Ambitny plan Pan American Silver

Meksyk panamericansilver com

fot: panamericansilver.com

Pan American Silver prowadzi wydobycie srebra w w Meksyku, Peru, Boliwii i Argentynie

fot: panamericansilver.com

Kanadyjska spółka Pan American Silver, będąca właścicielem 8 kopalń srebra zapowiedziała, że do 2013 roku zamierza podwoić produkcję – poinformował serwis Mining Weekly.

Do końca 2010 roku spółka ma sfinalizować projekt otwarcia kolejnej dużej kopalni w meksykańskim stanie Durango. Projekt o nazwie La Preciosa, ma być realizowany wspólnie ze spółką Orco Silver. Obecnie Pan American prowadzi już wydobycie w Meksyku, a także w Peru, Boliwii i Argentynie.

Wydatki związane z rozwojem wydobycia w Meksyku przewidziane przez firmę na ten rok mają wynieść 9 mln dolarów.

Kolejnym krokiem, jaki kanadyjski wydobywca zamierza podjąć, aby zwiększyć produkcję jest rozwój i dofinansowanie swoich kopalń w Argentynie, pracujących w ramach projektu Navidad. Na ten cel do końca 2011 roku ma zostać wydana kwota 16,5 mln dolarów.

Pan American Silver wyprodukowała w 2009 roku 23 mln uncji srebra (652 tony) oraz 100 704 uncji złota (2,85 tony).

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Górnicy mają gwarancję zatrudnienia. Kto trafił na kopalnię Budryk?

Lata 90. ubiegłego wieku w polskim górnictwie były równie gorące jak obecne. O czym pisaliśmy 30 lat temu? Przede wszystkim o kopalni Żory, która została postawiona w stan upadłości. W 30. numerze „Trybuny Górniczej” z 1 sierpnia 1996 r. rozmawialiśmy też z Jerzym Markowskim, ówczesnym pełnomocnikiem rządu ds. restrukturyzacji górnictwa węgla kamiennego.

Minister infrastruktury rozmawia z szefem MAP o przyszłości Polregio

Minister infrastruktury Dariusz Klimczak powiedział, że rozmawia z szefem MAP Wojciechem Balczunem o koncepcji rozwoju Polregio. Wskazał, że nie chodzi o to, kto ma nadzorować tę spółkę, tylko o plan na jej przyszłość. Zdaniem szefa Polregio ewentualna zmiana nadzoru mogłaby ułatwić zakup taboru.

Grzegorz Wolnik: JSW musi być do uratowania. Taka firma nie może upaść

Przyszłość Jastrzębskiej Spółki Węglowej, wydłużenie pracy bloków Elektrowni Rybnik i powstanie drugiej metropolii na Śląsku. O tym rozmawialiśmy z Grzegorzem Wolnikiem, radnym Sejmiku Województwa Śląskiego (KO). 

Tauron Ciepło zwiększa przepustowość sieci ciepłowniczej z Elektrociepłowni Łagisza

Spółka Tauron Ciepło rozpoczęła zwiększanie przepustowości sieci ciepłowniczej, która umożliwi dodatkową produkcję ciepła z Elektrociepłowni Łagisza. Od sezonu grzewczego 2026/27 z tamtejszego ciepła będą mogli korzystać m.in. mieszkańcy Sosnowca.