Jastrzębska Spółka Węglowa S.A.

28.39 PLN (-2.77%)

KGHM Polska Miedź S.A.

338.65 PLN (+0.49%)

ORLEN S.A.

140.30 PLN (+0.07%)

PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.

10.54 PLN (-3.48%)

TAURON Polska Energia S.A.

9.50 PLN (-2.06%)

Enea S.A.

21.20 PLN (-3.81%)

Lubelski Węgiel Bogdanka S.A.

23.85 PLN (-1.65%)

Złoto

4 730.70 USD (+1.03%)

Srebro

80.87 USD (+2.62%)

Ropa naftowa

101.29 USD (-1.20%)

Gaz ziemny

2.76 USD (-1.11%)

Miedź

6.30 USD (+2.90%)

Węgiel kamienny

111.60 USD (-0.31%)

Jastrzębska Spółka Węglowa S.A.

28.39 PLN (-2.77%)

KGHM Polska Miedź S.A.

338.65 PLN (+0.49%)

ORLEN S.A.

140.30 PLN (+0.07%)

PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.

10.54 PLN (-3.48%)

TAURON Polska Energia S.A.

9.50 PLN (-2.06%)

Enea S.A.

21.20 PLN (-3.81%)

Lubelski Węgiel Bogdanka S.A.

23.85 PLN (-1.65%)

Złoto

4 730.70 USD (+1.03%)

Srebro

80.87 USD (+2.62%)

Ropa naftowa

101.29 USD (-1.20%)

Gaz ziemny

2.76 USD (-1.11%)

Miedź

6.30 USD (+2.90%)

Węgiel kamienny

111.60 USD (-0.31%)

Jubileuszowy festyn JSW

W tym roku Jastrzębska Spółka Węglowa SA obchodzi 15 rocznicę istnienia. Z tej okazji w niedzielę 6 lipca na Stadionie Miejskim w Jastrzębiu Zdroju zostanie zorganizowany festyn dla wszystkich pracowników spółki i ich rodzin, a także mieszkańców miasta.

Impreza rozpocznie się o godzinie 15.00 od udekorowania zwycięzców XIX Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego „Solidarności” i Olimpijczyków. Kolarze startują do wyścigu

2 lipca w Łodzi. Meta ostatniego etapu będzie na ulicach Jastrzębia Zdroju. Organizatorzy festynu zapowiadają wiele atrakcji. Na początek zespół Brathanki, po nim około godziny 17. w folkowym rytmie zagra grupa Redlin. Rozbawioną publiczność czeka również wyzwanie intelektualne, a więc konkurs wiedzy o jubilatce. Będzie to ogólny sprawdzian wiedzy o Jastrzębskiej Spółce Węglowej, oczywiście z nagrodami. Nie zabraknie też dawki humoru w wydaniu kabaretu Jacka Ziobro, który poprowadzi całą imprezę. Na wieczór organizatorzy zostawili to, co najlepsze. Około godziny 20.30 z ponad godzinnym koncertem wystąpi gwiazda wieczoru – zespół Blue Cafe.

Ukoronowaniem rocznicowych uroczystości będzie pokaz sztucznych ogni na zakończenie imprezy, tuż przed godziną 22. Zapraszamy do udziału we wspólnej zabawie. To pierwsze, choć mamy nadzieję, że nie ostatnie spotkanie integracyjne całej załogi JSW.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

1758694244 wielki piec

Wielka moda i Wielki Piec? To ma sens

W najbliższą sobotę, 9 maja, o godz. 20.00 na placu Jana Pawła II w Rudzie Śląskiej – Nowym Bytomiu odbędzie się pokaz mody inspirowany Wielkim Piecem Huty „Pokój”. Autorką kolekcji „Alchemia Wielkiego Pieca” jest Joanna Decowska. Po prezentacji wystąpi Marcin Wyrostek z zespołem Corazon. Wydarzenie odbędzie się w ramach realizacji projektu „Wielki Piec Huty Pokój – Centrum Transformacji w Rudzie Śląskiej”. Wstęp wolny.

Bytomski Rozbark. Od pięknych kamienic po kopalnie węgla

„Śladami zabytków i górnictwa w Rozbarku”  - taki tytuł miała kolejna prelekcja bytomskiego historyka Tomasza Saneckiego. Jej tematem były piękne zabytkowe kamienice, postindustrialne obiekty po dawnych kopalniach węgla kamiennego oraz rud cynku i ołowiu, a także górujący nad dzielnicą neoromański kościół pw. św. Jacka. 

Nowa wystawa w Carbonarium. Będzie makieta prezentująca miasto pod powierzchnią ziemi

Funkcjonujące w ramach Łaźni Moszczenica Carbonarium wzbogaci się o nową wystawę stałą. Jednym z ciekawszych jej elementów będą autentyczne szafki górnicze z kopalni Jas-Mos.

Szyb Mikołaj w pełnej krasie. Warto zobaczyć go na zdjęciach

To kolejny szyb, który świetnie się prezentuje na zdjęciach specjalistów z Mobilnego Centrum Digitalizacji Instytutu in. Wojciecha Korfantego. Chodzi o szyb Mikołaj z Rudy Śląskiej.