JSW: Strajku nie będzie
Podwyżki wejdą w życie od 1 września. Stawki płac zasadniczych w zakładach JSW wzrosną o 5 procent, przy czym faktyczny wskaźnik wzrostu płac w 2008 roku wyniesie w skali całej spółki 13,4 procent. Dodatkowe 0,15 procent zostanie przeznaczone na standaryzację płac w kopalni Budryk, a kolejne 0,45 procent – zgodnie z nakazem Państwowej Inspekcji Pracy - na wypłatę wynagrodzenia za nadgodziny wypracowane przez pracowników spółki w latach 2003 – 2007.
Zarząd JSW zadeklarował też że wystąpi do właściciela o uwzględnienie w podziale zysku za 2008 rok nagrody dla załog - powiedziała nam Katarzyna Jabłońska-Bajer, rzeczniczka JSW.
Poniedziałkowe porozumienie zakończyło wszystkie spory zbiorowe wszczęte przez stronę społeczną w zakresie tegorocznej polityki płacowej.
Czytaj także: Kompromis w Jastrzębskiej Spółce Węglowej