JSW: Nie odnotowano nowych przypadków zakażenia koronawirusem

fot: Kajetan Berezowski

We czwartek potwierdzono 69 nowych zakażeń, z których 16 dotyczy pracowników kopalń

fot: Kajetan Berezowski

W czwartek, 17 września, nie odnotowano nowych przypadków zakażenia koronawirusem wśród pracowników Jastrzebskiej Spółki Węglowej. Obecnie na COVID-19 choruje w spółce 19 osób. 

"W Jastrzębskiej Spółce Węglowej nie odnotowano dziś przypadku zarażenia koronawirusem. Od początku wystąpienia epidemii łącznie zachorowało 4146 pracowników JSW. Do dziś wyzdrowiało już 4127 osób. Na kwarantannie przebywa obecnie 9 osób" - można przeczytać w czwartkowym komunikacie spółki.

W ciągu ostatniej doby wyzdrowiało czterech pracowników JSW, natomiast liczba przebywających na kwarantannie zmniejszyła się o 2 osoby.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Klasyka kina i muzyka w kopalni

Film i muzyka dobrze się łączą także w przestrzeni postindustrialnej. Zabytkowa Kopalnia Ignacy w Rybniku zaprasza na pokaz filmu niemego Charliego Chaplina pt. "Brzdąc" z muzyką na żywo.

PGG zaprasza do współpracy przy projektach farm fotowoltaicznych

PGG szuka partnerów do budowy farm fotowoltaicznych. Potencjalną lokalizacją m.in. Ruda Śląska

Polska Grupa Górnicza zaprasza do współpracy przy projektach farm fotowoltaicznych o łącznej mocy ponad 36 MWp. 

Wypadek w kopalni Marcel

W wypadku na terenie kopalni Marcel w Radlinie poszkodowany został górnik.

148 załóg na śląskich oesach! W ostatni weekend lipca 82. Rajd Polski (i nie tylko)

Po dwóch dekadach na szutrowych trasach Warmii i Mazur Rajd Polski przenosi się do województwa śląskiego. 82. edycji Rajdu Polski towarzyszą 10. Rajd Śląska czy Historyczne Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski. W sumie na śląskich odcinkach specjalnych w ostatni weekend lipca pojawi się rekordowa liczba aż 148 załóg – informują organizatorzy wydarzenia z Fundacji Automobilistów.