JSW ma koncesję na nowe złoże
W poniedziałek otrzymała koncesję Ministerstwa Środowiska na budowę infrastruktury i eksploatację złoża. Według założeń, węgla w tym złożu wystarczy do 2042 r.
- podał \"PB\".
Jastrzębska Spółka Węglowa S.A.
25.60 PLN (-1.33%)
KGHM Polska Miedź S.A.
347.05 PLN (-21.00%)
ORLEN S.A.
127.18 PLN (-0.32%)
PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.
9.70 PLN (-0.15%)
TAURON Polska Energia S.A.
9.22 PLN (-0.17%)
Enea S.A.
19.31 PLN (-0.19%)
Lubelski Węgiel Bogdanka S.A.
20.80 PLN (-0.30%)
Złoto
4 130.46 USD (-1.46%)
Srebro
62.62 USD (-4.02%)
Ropa naftowa
77.33 USD (-0.60%)
Gaz ziemny
3.22 USD (-0.86%)
Miedź
13 641.65 USD (+0.82%)
Węgiel kamienny
114.70 USD (+3.89%)
Jastrzębska Spółka Węglowa S.A.
25.60 PLN (-1.33%)
KGHM Polska Miedź S.A.
347.05 PLN (-21.00%)
ORLEN S.A.
127.18 PLN (-0.32%)
PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.
9.70 PLN (-0.15%)
TAURON Polska Energia S.A.
9.22 PLN (-0.17%)
Enea S.A.
19.31 PLN (-0.19%)
Lubelski Węgiel Bogdanka S.A.
20.80 PLN (-0.30%)
Złoto
4 130.46 USD (-1.46%)
Srebro
62.62 USD (-4.02%)
Ropa naftowa
77.33 USD (-0.60%)
Gaz ziemny
3.22 USD (-0.86%)
Miedź
13 641.65 USD (+0.82%)
Węgiel kamienny
114.70 USD (+3.89%)
W poniedziałek otrzymała koncesję Ministerstwa Środowiska na budowę infrastruktury i eksploatację złoża. Według założeń, węgla w tym złożu wystarczy do 2042 r.
- podał \"PB\".
Sprzedaż miedzi przez grupę KGHM wyniosła w maju 2026 r. 62,1 tys. ton i była wyższa o 2 proc. rdr. Ale hitem jest srebro. Jego sprzedaż wyniosła 164 tony i była wyższa o 52 tony (+46 proc.) od sprzedaży zrealizowanej w maju 2025 roku.
Czy model rodzicielstwa w Polsce się zmienia? Powoli – tak, co wynika z danych Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Ojcowie coraz chętniej angażują się w opiekę nad dziećmi na urlopie rodzicielskim. Nie brakuje wśród nich także górników. Statystyki ZUS pokazują, że od czasu wydłużenia urlopu rodzicielskiego liczba ojców, którzy decydują się skorzystać z tego uprawnienia, cały czas rośnie.
W Szkole Podstawowej w Brzeźcach (gmina Pszczyna) otwarto „Ogród wiedzy” – ekopracownię, która powstała dzięki wsparciu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.
Na terenie Zabytkowej Kopalni Ignacy mają miejsce prace przy nowym budynku usługowo-biurowym o wartości ponad 28 mln zł. To kolejny element trwającego od 2007 r. procesu ponownego zagospodarowania poprzemysłowego terenu byłej kopalni węgla kamiennego Ignacy w Rybniku – Niewiadomiu.