JSW: Górnicy chcą podwyżek, szefowie dają premie
Spółka zadeklarowała, że jest gotowa przeznaczyć 60 mln zł na premie, których wysokość byłaby uzależniona od wydajności. Do 20 września górnicy zatrudnieni bezpośrednio przy wydobyciu węgla otrzymaliby jednorazowo po ok. 1000 zł brutto. Premia dla pracowników biurowych byłaby znacznie niższa.
Dodatkowo w grudniu pracownicy JSW dostaliby po 1000 zł, ale w bonach towarowych. Warunek - produkcja węgla w spółce między sierpniem a grudniem tego musi wynieść 57 tys. t na dobę. Na razie jest niższa i wynosi 53 tys. t na dobę.
Związkowcy odrzucili te propozycje i zamiast jednorazowych premii żądają podwyżek. Po fiasku negocjacji najpewniej ogłoszą w przyszłym tygodniu w jastrzębskich kopalniach pogotowie strajkowe.