JSW działa na rzecz lokalnych społeczności

1558339609 fundacja jsw jsw kopia

fot: JSW

Radzie Fundacji JSW przwodniczy prezes JSW Daniel Ozon (na zdjęciu w środku)

fot: JSW

Kultura i tradycja, wypoczynek i rekreacja, nauka i edukacja oraz zdrowie i bezpieczeństwo to główne obszary działalności Fundacji Jastrzębskiej Spółki Węglowej, która została powołana przez spółkę pod koniec 2018 r. W pierwszej połowie maja odbyło się pierwsze posiedzenia rady fundacji.

Fundacja JSW - której prezesem jest dr inż. Artur Dyczko, pełnomocnik zarządu JSW ds. strategii i rozwoju - prowadzi działalność publiczną i społecznie użyteczną na terenie 16 gmin górniczych, obciążonych uciążliwością z tytułu działalności zakładów Grupy Kapitałowej JSW. Są to: Jastrzębie-Zdrój, Mszana, Świerklany, Pawłowice, Suszec, Żory, Czerwionka-Leszczyny, Ornontowice, Knurów, Pilchowice, Gliwice, Gierałtowice, Mikołów, Radlin, Zabrze i Dąbrowa Górnicza. 

Wsparcie przekazywane jest w formie darowizny finansowej lub rzeczowej, natomiast ich zakres musi opierać się na 34 kategoriach celów określonych w statucie.

Fundacja działając w oparciu o ustalony roczny budżet gospodaruje posiadanymi środkami w oparciu o zasadę racjonalności, efektywności i gospodarności zamierza wspierać możliwie dużą liczbę przedsięwzięć maksymalizując skalę ich oddziaływania i krąg potencjalnych adresatów.

Darowizny Fundacji JSW udzielane są na wniosek i na zasadach określonych w Regulaminie Przyznawania Darowizn przez Fundację JSW, który jest dostępny na stronie internetowej Fundacji JSW. Decyzje w przedmiocie przyznania darowizny podejmuje zarząd fundacji przy wsparciu rady fundacji i fundatora. Darowizna przekazywana jest po zawarciu umowy darowizny, a jej rozliczenie podlega obowiązkom sprawozdawczym. Wzór wniosku o przyznanie darowizny znajduje się na stronie internetowej Fundacji JSW (www.fundacjajsw.pl).

 

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Firmy z USA gotowe inwestować w Polsce w fabrykę paliwa do SMR i komponenty dla satelitów

Amerykańska spółka X-Energy deklaruje gotowość do zainwestowania w Polsce blisko 1 mld dolarów w ramach Zielonego Okręgu Przemysłowego Kaszubia. Z kolei Quantum Space rozważa produkcję w Polsce komponentów do satelitów oraz systemów służących ochronie i bezpieczeństwu infrastruktury satelitarnej w przestrzeni kosmicznej.

Na gliwickim lotnisku ma powstać nowa wieża kontroli lotów

Na gliwickim lotnisku ma powstać nowoczesna wieża kontroli lotów - wynika z informacji lokalnego samorządu. Dla wieży, która ma obsługiwać ruch lotniczy i stać się charakterystycznym elementem panoramy miasta, złożono już wniosek o pozwolenie na budowę.

ORLEN stworzy sieć „komfortek” dla podróżujących ze szczególnymi potrzebami

ORLEN jako pierwsza firma paliwowa w Polsce uruchamia program, który ma zwiększyć komfort podróżowania po kraju osób ze szczególnymi potrzebami. Przy najważniejszych trasach powstanie ponad 30 tzw. „komfortek” – specjalistycznych pomieszczeń higieniczno-opiekuńczych.

1755669760 powstaniaslaskie

Narodowy Dzień Powstań Śląskich - to górnicy walczyli o Polskę

Kiedy mówi się o Powstaniach Śląskich, zwykle pada kilka nazwisk dowódców i polityków. Ale siłą, która przeważyła szalę w latach 1919-1921, byli ci, którzy na co dzień zjeżdżali pod ziemię. Górnicy. Bez nich nie byłoby powstań, a Śląsk prawdopodobnie zostałby po niemieckiej stronie. Narodowy Dzień Powstań Śląskich został ustanowiony w 2022 roku, by uczcić pamięć uczestników trzech powstań śląskich z lat 1919–1921. To właśnie 20 czerwca 1922 roku, po zakończeniu sporów granicznych, Wojsko Polskie wkroczyło na te ziemie.