Jastrzębska Spółka Węglowa S.A.

28.00 PLN (0.00%)

KGHM Polska Miedź S.A.

380.00 PLN (+5.56%)

ORLEN S.A.

144.68 PLN (+0.47%)

PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.

10.74 PLN (-0.32%)

TAURON Polska Energia S.A.

9.55 PLN (-1.32%)

Enea S.A.

21.38 PLN (-0.56%)

Lubelski Węgiel Bogdanka S.A.

22.90 PLN (-3.78%)

Złoto

4 700.22 USD (0.00%)

Srebro

88.08 USD (-0.22%)

Ropa naftowa

105.76 USD (+0.12%)

Gaz ziemny

2.87 USD (+0.10%)

Miedź

6.59 USD (-0.33%)

Węgiel kamienny

112.50 USD (-0.44%)

Jastrzębska Spółka Węglowa S.A.

28.00 PLN (0.00%)

KGHM Polska Miedź S.A.

380.00 PLN (+5.56%)

ORLEN S.A.

144.68 PLN (+0.47%)

PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.

10.74 PLN (-0.32%)

TAURON Polska Energia S.A.

9.55 PLN (-1.32%)

Enea S.A.

21.38 PLN (-0.56%)

Lubelski Węgiel Bogdanka S.A.

22.90 PLN (-3.78%)

Złoto

4 700.22 USD (0.00%)

Srebro

88.08 USD (-0.22%)

Ropa naftowa

105.76 USD (+0.12%)

Gaz ziemny

2.87 USD (+0.10%)

Miedź

6.59 USD (-0.33%)

Węgiel kamienny

112.50 USD (-0.44%)

Jesteśmy gotowi do debaty

fot: Andrzej Bęben/ARC

Jeśli przed końcem roku uda się zebrać odpowiednią liczbę podpisów, Komisja będzie musiała przeprowadzić publiczną debatę i przekazać wniosek do europarlamentu - wyjaśnia Grzesik

fot: Andrzej Bęben/ARC

- Konkluzja płynąca z tego pierwszego, nieoficjalnego spotkania jest taka, że rozmowy o konkretnych propozycjach rozwiązań do zgłaszanych przez nas problemów rozpoczną się we wtorek, 6 maja - stwierdza szef górniczej Solidarności Jarosław Grzesik, oceniając spotkanie związkowców z premierem Donaldem Tuskiem, które w poniedziałek wieczorem (5 maja) odbyło się w Katowicach.

Przypominamy, że we worek w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim strona społeczna spotka się z przedstawicielami rządu (premierem Donaldem Tuskiem, wicepremierem i ministrem gospodarki Januszem Piechocińskim oraz wiceministrem gospodarki Tomaszem Tomczykiewiczem).

- Pan premier wyraził się też w ten sposób, że potrzebuje mniej więcej 10 dni, by przygotować się merytorycznie do dyskusji na temat problemów sektora, po czym spotka się z nami kolejny raz. Dopiero po tych kilkunastu dniach, jednych i drugich rozmowach, będzie można ocenić, czy wczorajsze spotkanie miało sens, czy nie miało. My jesteśmy gotowi do debaty już teraz - podsumowuje Grzesik.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Bezpieczni na etacie - rusza kampania PIP

Okręgowy Inspektorat Pracy w Katowicach zaprasza do zapoznania się z nową kampanią informacyjno-edukacyjną Państwowej Inspekcji Pracy pn. „Bezpieczni na etacie".

Przewodniczący rady nadzorczej JSW złożył rezygnację. Powodem różnica zdań co do restrukturyzacji spółki

Zarząd Jastrzębskiej Spółki Węglowej poinformował w środę 13 maja, że Andrzej Karbownik, przewodniczący Rady Nadzorczej JSW, złożył rezygnację.

Blik dołącza do projektu, który umożliwi przesyłanie pieniędzy za granicę

Blik dołącza do współpracy rozwijanej przez europejskie firmy płatnicze skupione wokół inicjatyw EuroPA i EPI; pracują one nad wspólnym modelem płatności, który połączy lokalne portfele cyfrowe z różnych krajów Europy - poinformował w środę Polski Standard Płatności, operator Blika.

Na wojnie w Iranie traci świat, ale zarabiają Chiny

Kryzys nie może się zmarnować. Wojna to zyski, ale jeśli chodzi o konflikt na linii Iran - USA - Izrael, te zyski trafią do kieszeni Chin. A pochodzić będą z urządzeń do produkcji zielonej energii.