Jedna z największych i rekordowych inwestycji ostatnich lat w KSSE

Jedna z największych i rekordowych inwestycji ostatnich lat w KSSE! Wydano decyzję o wsparciu dla spółki LVL ENERGY. Planowana inwestycja w Dąbrowie Górniczej osiągnie wartość aż 1 868 500 000 zł.

fot: KSSE

Jest decyzja o wsparciu dla spółki LVL ENERGY

fot: KSSE

Jedna z największych i rekordowych inwestycji ostatnich lat w KSSE! Wydano decyzję o wsparciu dla spółki LVL ENERGY. Planowana inwestycja w Dąbrowie Górniczej osiągnie wartość aż 1 868 500 000 zł.

- To jedna z największych inwestycji objętych wsparciem w ostatnich latach oraz jeden z największych projektów infrastrukturalnych realizowanych obecnie w regionie. To także pierwsza decyzja o wsparciu dla spółki i projekt, który pokazuje skalę zmian zachodzących w gospodarce - od tradycyjnej infrastruktury do nowoczesnej energetyki i gospodarki cyfrowej - informuje Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna.

W ramach inwestycji powstanie centrum danych (Data Center) wraz z bateryjnym magazynem energii (BESS) o planowanej mocy ok. 200 MW oraz niezbędną infrastrukturą towarzyszącą. Spółka przewiduje również możliwość budowy stacji szybkiego ładowania pojazdów.

To przedsięwzięcie o strategicznym znaczeniu - odpowiada na rosnące potrzeby związane z rozwojem usług cyfrowych, automatyzacją procesów i rozwojem technologii, w tym sztucznej inteligencji. Jednocześnie wzmacnia bezpieczeństwo energetyczne i wspiera rozwój nowoczesnego systemu elektroenergetycznego opartego o większy udział źródeł odnawialnych.

Decyzję o wsparciu inwestycji odebrał Bartłomiej Kercel, prezes LVL ENERGY, a wręczyli ją dr hab. Rafał Żelazny, prezes KSSE, wiceprezes Tomasz Kamiński w obecności Ewa Fudali-Bondel, wiceprezydent Dąbrowy Górniczej. 

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Komunikacja Beskidzka otrzymała siedem z 15 autobusów na gaz CNG

Siedem z piętnastu 12-metrowych autobusów Man, napędzanych gazem ziemnym (CNG), dotarło do Komunikacji Beskidzkiej, przewoźnika należącego do Beskidzkiego Związku Powiatowo-Gminnego. Jego dyrektor Seweryn Kobiela przekazał, że pozostałe pojazdy dotrą na przełomie sierpnia i września.

Osiedle przy ul. Kosmicznej w katowickim Giszowcu gotowe do użytkowania

Realizacja jednej z najbardziej zaawansowanych technologicznie i ekologicznie inwestycji mieszkaniowych Katowickiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego przy ul. Kosmicznej 57 b–h zakończona. Mieszkania są gotowe do użytkowania i czekają na nowych najemców.

W Śląskiem większość projektów Kolei Plus na etapie końcowych prac nad dokumentacją

Większość spośród projektów programu Kolej Plus realizowanych na terenie woj. śląskiego jest na etapie końcowych prac nad dokumentacją, w tym występowania o pozwolenia na realizację - wynika z informacji przedstawicieli PKP Polskich Linii Kolejowych.

EuroBasket, nowa Arena i czyste powietrze. Katowice podsumowały 2025 rok

W ubiegłym roku głośno o Katowicach było m.in. przy okazji rozgrywanych również w stolicy województwa śląskiego mistrzostw Europy w koszykówce, a więc EuroBasketu 2025. Katowice dalej też umacniały swoją pozycję jako nowoczesna, innowacyjna i dynamicznie rozwijająca się stolica Metropolii. Raport o stanie miasta Katowice 2025 został stworzony z myślą o mieszkańcach, aby dostarczyć im kompleksowej wiedzy na temat sytuacji finansowej miasta, realizacji kluczowych zadań, programów i strategii w 2025 roku oraz budżetu obywatelskiego. W piątek 29 maja dokument został przekazany radnym Rady Miasta Katowice.